0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Evde Su Kaçağı Nasıl Anlaşılır?

13 Nisan 2021
127 kez görüntülendi
Evde Su Kaçağı Nasıl Anlaşılır?

Evde su kaçağı nasıl anlaşılır; evinizde su kaçağı olduğunu düşünmenize neden olacak etkiler çok basittir. Ancak sizin tespit edeceğiniz boyuta gelen su kaçakları ilerlemiş ve tesisat sistemine zarar vermeye başlamış demektir. Bu nedenle analizinizi yaptıktan sonra hemen bir tesisat ustasıyla görüşmelisiniz. Nem, duvarlarda terleme ve kılcal su damlaları su kaçağının ilk belirtileridir.

Mutfakta Su Kaçağı Nasıl Anlaşılır?

Mutfakta oluşan su kaçaklarının anlaşılması genellikle daha zordur. Dolaplarla kaplı bu bölge, fayanslardan kaynaklı da uzun süre su kaçağının analiz edilememesine neden olur. Ancak biraz dikkat ederseniz, mutfağınızdaki su kaçağına erken teşhis koyabilirsiniz.

  • Dolaplarınızın iç ve alt kısımlarında renk değişimleri
  • Dolaplarda dökülme, çürüme veya kötü koku
  • Fayanslarda terleme ve kılcal su damlaları
  • Rutubet ve nem kokusu
  • Duvarlarda aşırı koyulaşma, kabarma ya da renk değişimleri

Evde su kaçağı nasıl anlaşılır; mutfak ve banyodaki kaçaklar için bu kriterler, evde su kaçağını tespit etmeniz için bir tesisat ustasıyla görüşmenizi gerektirebilecektir.

Cihazla Evde Su Kaçağı Tespiti

Acil durumlarda 7/ 24 hizmet vermekte olan Damlasu tesisat uzmanları, evinizde su kaçağı olduğunu düşündüğünüz an irtibat kurabileceğiniz güvenli hizmet alanına sahiptir. Akustik dinleme cihazları ve termal kameralarla kısa zamanda su kaçağını tespit etmektedir. 15 dakika sürecek su kaçağı tespiti için plan çizilerek, tesisat sistemini evinize zarar vermeden kontrol altına almak amaçlanmaktadır.

İlginizi Çekebilir;

Mutfakta Su Kaçağı

Mutfakta Su Kaçağı

Evde Su Kaçağı Nasıl Nereden Tespit Edilir?

Evde Su Kaçağı Nasıl Tespit Edilir

Sakarya Su Kaçağı Bulma – Tespit, Tamir

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button