0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Evde Su Kaçağı Varsa Nasıl Anlaşılır

23 Ağustos 2018
994 kez görüntülendi
Evde Su Kaçağı Varsa Nasıl Anlaşılır

Su kaçakları, erken fark edilip hemen çözülmezse, tüm su tesisatına zarar verebilecek arızalar olarak tanımlanmaktadır. Eğer evde su kaçağı var gibi bir şüpheniz varsa hemen firmamızı arayarak yardım istemelisiniz. Çünkü su kaçakları küçükken müdahale edilince çok kolay bir şekilde çözülebilen arızalardır.

Evde Su Kaçağı Tespiti

Evdeki su kaçaklarını tespit etmenin çok kolay yolları vardır. Genellikle faturaları bir anda yüksek gelen ev sahipleri, evde su kaçağı var diye şüphelenir. Aslında bu doğru bir yaklaşımdır fakat her yüksek gelen fatura, su kaçağının habercisi olmamaktadır. Bunu anlamak için diğer faturalarla karşılaştırmak ve ek bir kullanım olmadığı halde yükselmesi durumunda su kaçağı ihtimalini düşünmek gerekmektedir.

Evde su kaçağını tespit etmek için en yaygın ve kesin işlem, su sayacını kontrol etmektir. Su sayacını kontrol ederek su kaçağı bulmak istiyorsanız öncelikle evdeki tüm musluk ve vanaları kapatmalısınız. Bunlara ek olarak çamaşır ve bulaşık makinelerinin çalışmadığından da emin olmalısınız. Tüm bu işlemleri bitirdikten sonra su sayacınızı da kapatmalısınız. Zira bazen vanalar tam olarak kapanamaz ve su çıkışı devam eder. 10 dakika boyunca su sayacı kapalı kalırsa vanalardan su çıkışı da durmuş olur. Eğer 10 dakika geçtikten sonra sayacı açtığınızda hala çalışmaya devam ediyorsa, çok yüksek bir ihtimalle evde su kaçağı vardır.

Evinizde su kaçağı olduğunu düşünüyorsanız hemen bizi arayabilirsiniz. Firmamız son derece teknolojik cihazlar kullanmaktadır.

Su Kaçağı Tespiti Cihazla Nasıl Yapılır?

Günümüzde bizim gibi pek çok firma cihazla su kaçağı tespiti yapmaktadır. Çünkü cihazla su kaçağı tespiti yapmak hem çok pratik hem de daha sağlıklıdır. Pratik dememizin sebebi, kullanılan cihazların duvar içindeki su kaçaklarını da kolaylıkla tespit edebiliyor olmasıdır. Yani duvarı kırmak gerekmemektedir. Bu sayede evleriniz de zarar görmemiş olur ve kolaylıkla su kaçağı tespiti gerçekleşir.

Su kaçağı tespit cihazlarımız direkt olarak su kaçağını bulmakla kalmaz bir de su kaçağının boyutunun da tespit edilmesini sağlar. Bu da cihazların başka bir pratik yönüdür. Çünkü yine kırmadan kolaylıkla kaçağı kapatacak dolgu malzemesi hazırlanır.

İlginizi Çekebilir;

Evde Su Kaçağı Nasıl Tespit Edilir

Sakarya Su Kaçağı Bulan Firma  – Tespit, Tamir

İstanbul Kanal Temizleme

Evde Su Kaçağı

Cihazla Su Kaçağı Bulma

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button