0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Evdeki Su Kaçağı Nasıl Bulunur

13 Ocak 2022
64 kez görüntülendi
Evdeki Su Kaçağı Nasıl Bulunur

Ofislerde, evlerde en sık karşılaşılan sorunlardan birisi hiç şüphesiz su kaçağıdır. Evdeki su kaçağı nasıl bulunur ve nasıl onarım işlemi gerçekleştirilir? Tüm detaylara yazımızın içeriğinden ulaşabilirsiniz. Siz değerli müşterilerimiz için 7 gün ve 24 saat hizmet vermekte olup; uzman bir personel kadrosu ve son teknoloji cihazlarımızla her daim sizlerleyiz! Evdeki su kaçağı nasıl bulunur ve su kaçağı tespitinde hangi cihazlar kullanılır? Sizler için en son teknoloji cihazlar ve profesyonel personel kadromuzu hizmetinize sunuyoruz.

Evde Gerçekleşen Su Kaçağının Sebepleri 

Evdeki su kaçağı nasıl bulunur ve ne şekilde bir yöntem kullanmak gerekir? Evlerde meydana gelen su kaçaklarının pek çok sebebi olmakla birlikte belli başlı sebepleri şu şekildedir;

 • Su tesisatında kullanılmış olan borular ve diğer malzemelerinin yeteri derecede kaliteye sahip olmaması,
 • Evinizin su tesisat işlemi yapılırken, işlemi yapılan personel tarafından acemi ya da eksik teknikler kullanılması,
 • Aşırı derecede sıcak su kullanımı,
 • Giderlere atılmış olan kimyasal ilaçlar ya da temizlik malzemeleri,
 • Su tesisatlarında kullanılmakta olan fazla tazyikli su ve daha pek çok sebep olabilir.

Peki evdeki su kaçağı nasıl bulunur? Bizleri aramanız halinde, tarafınıza uzman personellerimiz ve beraberlerin de profesyonel teçhizatlarla evinizde gerçekleşmiş olan su kaçağı problemi tespit edilir ve kısa bir süre içerisinde en doğru şekilde çözüm gerçekleştirilir.

Evde Su Kaçağı Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Evdeki su kaçağı nasıl bulunur? Evlerinizde ya da ofislerinizde pek çok yerde başınıza gelebilecek olan su kaçağı problemini nasıl anlayacağınız hakkında sizlerle birkaç bilgi paylaşacağız. Bunlardan birkaçı şu şekildedir;

 • Evinizdeki tüm vanalar, musluklar, makinalar kapalı olmasına rağmen, evinizin içerisinde ya da dışarısında bulunan su sayaçlarındaki ibre dönmeye devam ediyorsa,
 • Evinizin fayans aralarında, parkelerinde kabarma varsa,
 • Fayanslarınızda, mermerlerinizde sudan kaynaklı kararmalar varsa,
 • Alt katınızdan su sızıntısı şikayetleri alıyorsanız,

Muhtemelen su kaçağı sorunu ile karşı karşıyasınız demektir. Tam da bu noktada bizlere ulaşmanız halinde gün ve saatin önemi olmaksızın uzman ekibimizi tarafınıza yönlendiriyoruz. Personellerimiz, şikayetin olduğu bölgeye son teknoloji cihazlarımızı kullanarak tespit işlemini kısa bir süre içerisinde gerçekleştiriyor. Personelimiz, su kaçağı tespit edeceği alana en uygun cihaz ve ekipmanı kullanarak nokta atışı ile kaçağın temelini keşfedip; aynı anda müdahale etmektedir. Su kaçağı onarımı işlemimiz garantili olup, sonrasında meydana gelecek tarafımızdan kaynaklı olan tüm sorunlar için ücretsiz hizmet vermekteyiz.

Evlerde Meydana Gelen Su Kaçağı Onarımları Için Hangi Cihazlar Kullanılır?

Evlerde meydana gelen su kaçağı en sık yaşanmakta olan problemler arasında olup, ciddi sorunlara neden olabilmektedir. Peki evde su kaçağı nasıl bulunur? Evde meydana gelen su kaçaklarının sebebi tesisat problemi, boru tıkanıklığı, boru çatlağı ve daha pek çok şey olabilir. Su kaçağı tespiti için günümüzde son teknoloji olan cihazlar kullanılır. Bu cihazlar, kaçağın durumuna ve yerine bağlı olarak farklılık gösterir. Öyle ki kimi kaçak tespitinde termal kamera kullanılırken, kiminde dinleme cihazları ya da görüntülü su kaçağı tespiti cihazları kullanılır. Hangi cihazın kullanılacağına, su kaçağı tespiti için gelmiş olan personelimiz duruma göre karar verecek ve sizlerle paylaşacaktır.

Su Kaçağı Sorunu Çözülmezse Ne Gibi Sonuçlara Neden Olur?

Evdeki su kaçağı nasıl bulunur? Evlerde meydana gelen su kaçağı çözülmezse ne gibi sonuçlar meydana gelir? Ve daha pek çok sorunuzun cevabına içeriğimizden ulaşabilirsiniz. Evdeki su kaçağı nasıl bulunur ve çözülmemesi halinde daha büyük sorunlara neden olur mu? Birkaç maddede açıklayacak olursak, evdeki su kaçağı sorunu çözülmezse;

 • Su faturanız ciddi anlamda katlanır ve hiç beklemediğiniz bir tutarla karşılaşırsınız.
 • Alt katınızda oturan kişilere giden sızıntı yüzünden meydana gelecek olan tahribat onarımı için bir bedel ödemeniz gerekir.
 • Evinize su basabilir.
 • Parkeleriniz, mermerleriniz, fayanslarınız kabarabilir.
 • Derz aralarında kararmalar meydana gelir.

Bunlar küçük sorunlar olmakla birlikte tesisattan kaynaklı çok daha ciddi sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

Evdeki su kaçağı nasıl bulunur ve ne gibi müdahalelerde bulunmanız gerekir, siz değerli okurlarımızla olabildiğince paylaştık. Evde ya da ofisinizde meydana gelecek olan su kaçağı durumlarında, şüphe duymanızın ardından bizlere ulaşmanız halinde en hızlı şekilde sizlere geri dönüş yaparak sorununuza kısa bir süre içerisinde çözüm getireceğimizden emin olabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button