0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Gebze Su Kaçağı

18 Mayıs 2019
1 kez görüntülendi
Gebze Su Kaçağı

Hemen hemen her kişinin başına gelebilen ve büyük sorunlara da yol açma ihtimali bulunan su kaçakları çoğu zaman oldukça can sıkıcı bir hal alıyor. Kolaylıkla fark edilmeyen hatta ben tesisatçıyım diyenlerin bile hemen anlayamadığı bu tarz Gebze su kaçağı sorunların ilk yapmanız gereken uzman kişilerden yardım almaktır.

Su Kaçağı Nedir, Neden Meydana Gelir?

Su kaçağı aslında tek bir nedene bağlanamayan ancak belli bir noktada meydana gelen hadise sebebiyle kişilerin evlerinde su akmalarına, kabarmalara ve kötü kokulara neden olan bir olaydır. Oldukça sağlıksız bir ortamın oluşmasına sebep olan su kaçakları tesisat borularında oluşan kırık, çatlak ya da tıkanma gibi sebeplerle ortaya çıkabileceği gibi gevşeyerek sürekli su sızıntısının oluşmasıyla da ortaya çıkabilir.

Su Kaçağı Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Gebze su kaçağı konusunda uzmanlığını konuşturan yetkili firmalar genellikle aşağıdaki sorunları yaşıyorsanız evde ya da işyerinde bir su kaçağı olduğunu tespit edebilirler:

  • Yüksek gelen ve gelmeye devam eden su faturaları
  • Kötü kokular
  • Giderlerden akmayan veya zorlayarak akıtılan su birikintileri
  • Parkelerde kabarma
  • Tavan veya duvarlarda ıslaklık, kabarma ve dökülmeler

Su Kaçağında Tespitinde Yapılmaması Gerekenler

Ev veya iş yerinizde su kaçağından şüphe duyduğunuz anda asla yapmamanız gereken şey kendi bilginizle olaya müdahale etmek olacaktır. Keza kaçağın yer tespit edilmediği ya da nasıl bir sorun ile karşı karşıya olduğunuzu bilmediğiniz için kesinlikle ne siz ne de bu işten anlamayan başka kişilerin tamirat yapmaya çalışmasına asla izin vermeyin. Öyle ki bu tarz müdahaleler sonucunda sorunu düzeltmek yerine daha da kötü bir hale getirebilirsiniz.

Su Kaçağı Nasıl Önlenir?

Su kaçaklarının önlenebilmesi için ilk olarak nereden olduğunun bulunması gerekir. Bu konuda eline teknoloji harikası aletler alarak çalışan Gebze su kaçağı yetkilileri öncelikle var olan sorunları dinler. Sonrasında komple evde yapılan detaylı kaçak araması ile sorun tespit edilir. Emin olmak için birkaç kez tekrarlanan bu işlem sonunda bulunan nokta ya da noktalara yine o tarz aletler yardımı ile müdahale ederler. Bu sayede evinizin tüm alanları değil sadece sorunlu bölge açılarak sorun çözülür.

İlginizi Çekebilir;

Gebze Su Kaçağı Tespiti

Gebze Su Kaçağı Tespiti

Kocaeli Gebze Su Kaçağı Tespiti

Su Kaçağı Gebze

Su Kaçağı Firması

ETİKETLER

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button