0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Görüntülü Kanal Açma

22 Mayıs 2018
1 kez görüntülendi
Görüntülü Kanal Açma

Kanal adı verilen yapı, ev ve işyerlerinde kullanılan kirli ve temiz suyun sağlıklı bir şekilde tahliye edilmesi için kullanılmaktadır. Konutlar inşa edilirken, duvar içlerine yerleştirilen kanallar, evlerde kullanılan suyun, ana kanalizasyon sistemlerine aktarılması vazifesini görmektedir. Ancak bazı durumlarda kanal adı verilen bu yapılar, çeşitli sebeplerden dolayı görevini yerine getirememektedir. Özellikle kanallara atılan yabancı maddeler, su akışını engellemekte ve kanalın tıkanmasına sebep olmaktadır.

Görüntülü kanal açma, uzun yıllardan beri yurtdışında kullanılan bir kanal açma sistemidir. Ülkemizde de son yıllarda bu yöntem tercih edilmeye başlanmış ve yurtdışından alınan makinelerle kanal tıkanıklıkları daha basit bir şekilde giderilmeye başlanmıştır. Görüntülü kanal açma sistemi, son derece kolay bir şekilde tıkalı kanalları açmaktadır. Öncelikle kanal içerisine ucunda kamera sistemi olan makineler sokulmaktadır. Kanalın içerisine giren bu makine, kamerasını kullanarak içeriden görüntü almaktadır. Manevra kabiliyetine de sahip olan makine, kanal içerisinde hareket ederek, her bölgenin görüntüsünü anında dışarıdaki bilgisayara aktarmaktadır. Bilgisayar başında görüntüleri takip eden uzman personel ise, sorunun olduğu yeri tespit etmekte ve yapılacak olan müdahaleyi planlamaktadır. Eğer tıkalı kanal bir logar ise ya da son derece büyük ve geniş borulardan oluşuyorsa, görüntü almak için kanal içerisine robot konulmaktadır. Alınan görüntüler ve sorunun tespit edilmesinden sonra diğer işleme geçilmektedir. Bu işlem gereği de kanal içerisine tazyikli su verilmekte ve tıkamaya sebep olan yabancı maddeler temizlenmektedir. Eğer yabancı madde katılaşmışsa ve su ile gitmiyorsa, bu madde robotlar eşliğinde parçalanmakta ve vakum özelliğine sahip makineler ile kanal içerisinden çekilmektedir. Böylelikle kanalda tıkanmaya sebep olan yabancı maddeler kolay bir şekilde dışarıya atılmaktadır.

Görüntülü kanal açma yöntemi son dönemde kanal açmak için tercih edilen en verimli işlem olarak dikkat çekmektedir. Eski usul sisteme göre kanalları kırmak, çevresini kazmak ya da ev içerisindeki boruları duvar içlerinden sökmek artık geride kalmıştır. Yeni sistemle beraber kanalın içerisinden direkt görüntü alınarak, herhangi bir şekilde kırma ya da dökme işlemi gerçekleştirilmeden, son derece temiz ve masrafsız bir şekilde kanallar açılmaktadır.

İlginizi Çekebilir;

Görüntülü Makineyle Tıkanıklık Açma

Görüntülü Su Kaçağı Tespit Cihazı

Görüntülü Makineyle Tıkanıklık Bakımı

Kanal Görüntüleme

Görüntülü Tıkanıklık Açma

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button