0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Hastanede Su Kaçağı

02 Ocak 2018
1 kez görüntülendi
Hastanede Su Kaçağı

Hastanede su kaçağı olması durumunda, yapılacak birkaç nokta bulunmalıdır. Öncelikle su kaçağını tespit edilmesi gerekir. Sizlere de fark etmeseniz de, bazen bir su kaçağı oluşabilir. Burada birkaç nokta bulunmaktadır. Su kaçağı tespit etmek için, öncelikle faturalarınızı kontrol edebilirsiniz. Eğer bir anda yüksek faturalar gelmeye başladı ise, su kaçağı olabilir. Bunun yanı sıra, tüm vanalar kapalıyken, su saatiniz dönmeye devam ediyorsa, bu tarzda bir sıkıntı yine ortaya çıkmış olabilir.

Burada yapmanız gereken aslında, tüm vanaları kapattıktan sonra, bir deneme yapmaktır. Saat hala dönmeye devam ediyorsa, bu durumda belli ki biz gizli su kaçağı bulunmaktadır. Rutubet kokusu geliyorsa, bu da aslında su kaçağının bir başka göstergesidir. Çünkü su duvarlarının içerisinde oluyor ve bir şekilde dışarıya rutubet olarak çıkıyor demektir.

Hastanede Su Kaçağı İşlemleri Hakkında

Bunu da bilmeniz gerekiyor. Ayrıca normalin üzerinde su faturası gelmesi, parkelerin kabarma yapması, kombideki su barının da sürekli olarak düşmesi gibi birçok farklı şey de aslında su kaçağının göstergesi burada tespit aşaması çok önemlidir. Eskiden bu tespit aşamalarında birçok farklılık ve burada ancak günümüz teknolojisi sayesinde, artık çok daha rahat bir şekilde işlemleri gerçekleştirilmektedir.

Tesisat işlemi için, genel ekip hızlı bir şekilde kontrolleri sağlamakta ve sizleri sonra sunmaktadır. Biz de bunların arasında, sıcak su kontrolü için termal kamerada, ayrıca kanal borulu görüntüleme cihazları bunların yanı sıra elbette ki en önemli noktalardan bir tanesi de hiç kuşku yok ki akustik dinleme cihazı olarak bilinen cihazlardır.

Hastanede Su Kaçağı Kontrol İşlemi

Cihazlar için gerekli eğitimin alınması gerekmektedir. Bundan sonra tesisat elemanı gerekli kontrolleri yapar ve işlemlerinizi gerçekleştirir. Kameralı su kaçağı tespiti işlemi için de çok kolay bir şekilde işlemleri gerçekleştirilmektedir. Ancak dediğimiz gibi aslında bu işlemleri gerçekleştirecek tesisat elemanları gerekli eğitimleri almalı ve bu cihazları kullanmayı daha iyi bir şekilde bilmesi gerekmektedir. Böylece işlemler çok daha rahat ve kolay bir biçimde gerçekleştirilebilir. Su kaçak tespiti işlemi gerçekleştirildikten sonra, tesisat ekibi gerekli kontrolü sağlar ve sizlere sonucu sunmaktadır. Bu işlemleriniz çok rahat bir şekilde gerçekleşmiş olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button