0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Hendek Kırmadan Su Kaçağı Bulma– Tespit, Tamir

10 Nisan 2019
483 kez görüntülendi
Hendek Kırmadan Su Kaçağı Bulma– Tespit, Tamir

Su sızıntılarından kaynaklı olarak duvarlardan parkelere kadar pek çok olan hasar görmektedir. Örnek verecek olursak sızıntıların önüne geçilmediği taktirde kabarmalar baş gösterir. Bunun yanı sıra pis su atıklarından dolayı küflenme sorunu da açığa çıkar. Bu gibi sorunların çözüme kavuşmasını istiyorsanız, alanında tecrübeli ve eğitimli olan ustalara başvurulması gereklidir. Mesela;

  • Su tesisatında teknolojik aletlerin kullanılması bir hayli fayda sağlıyor.
  • Aletler sayesinde etraf dağılmıyor ve kırma işlemlerine geçilmiyor.
  • Herhangi bir alan dökülmeden ve sökülmeden onarılmaktadır.

Hendek kırmadan su kaçağı bulma – tespit, tamir sırasında yukarıda belirttiğimiz gibi tesisat cihazlarının kullanılması sağlanır. Böylece kırma, dökme, sökme olmadan da sızıntıların bulunması sağlanır. Hemen arkasından da kaçağın bulunduğu alan tamir edilmektedir.

Su Kaçağını Bulmada Kullanılan Tesisat Cihazları

Su kaçak tespiti sırasında kullanılan 2 adet temel cihaz mevcut durumda. Bunlar ilki akustik dinleme cihazlarıdır. Cihazlardan direk olarak sızıntıların oluştuğu alanın bulunması sağlanır. Üstelik bu alan beton, mermer ya da alçı nasıl olursa olsun dinlenebilir. Cihazların her türlü yapı malzemesine kullanıldığı açık durumda. Neticesinde sızıntılar kırılmadan da tespit edilmektedir.

Hendek kırmadan su kaçağı bulma – tespit, tamir için aynı zamanda termal kameralar da kullanılmaktadır. Bu sefer boruların içerisinden görüntülemelere yer verilir. Görüntüler eşliğinde sızıntıların olduğu alan tespit edilir. Aynı zamanda bu alanda ki sorunlar incelemeye alınır. Beraberinde noktasal olarak sadece sızıntının bulunduğu alan tamir edilir.

Su Kaçağının Tamir Aşamaları Nasıl?

Tespitin yapılması neticesinde en kaliteli malzemelerden tamire geçilmektedir. Su kaçağı tespitinden sonra boruların değiştirilmesi ya da onarılması gerekebilir. Bu işlemler sırasında kullanılan malzemelere bir hayli önem verilmektedir. Nitekim aynı sorun ile tekrardan karşı karşıya kalmamanız için kaliteli malzemelere yer verilir. Sonuç olarak onarılan bölgede tekrardan sızıntılar baş göstermez. Aksine uzun yıllar bu alanda herhangi bir sorun yaşanmaz. Tamirin de titizlikle ve kaliteli bir şekilde yapılmasına özen gösterilir. Böylece;

  • Tespit ile tamir aşamalarında evlerin kirlenmesi mümkün olmuyor.
  • Kırma – dökme olmadığı için ekstra bir tadilata kalkmanız da gerekmiyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button