0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

İstanbul Kanal Temizleme

26 Mayıs 2018
1 kez görüntülendi
İstanbul Kanal Temizleme

Ev ve işyerlerinde kullanılan suların, duvar içlerinde yer alan borular vasıtası ile ana kanalizasyon sistemine aktarılması kanal adı verilen yapılarla sağlanmaktadır. Kanallar, konutlar inşa edilirken, duvar içlerinden geçirilerek, üstü sıva ile kapatılan borulardan oluşmaktadır. Aynı şekilde şehir kanalizasyon boruları da, yer altından geçmekte ve kullanılan temiz ve kirli suların sağlıklı bir şekilde, çevreye zarar vermeden tahliye edilmesini sağlamaktadır. Zamanla kanal adı verilen yapılar, çeşitli sebeplerden dolayı tıkanmakta ve işlevini yerine getirememektedir. Bu tıkanmaların en büyük sebebi ise kanal içerisinde biriken ve suyun tahliye edilmesini engelleyen yabancı maddelerdir.

İstanbul kanal temizleme, tıkanan boruların açılması için çeşitli yöntemlere başvurulmasını gerektirmektedir. Kanal temizleme işlemleri eski yıllarda son derece ilkel yöntemlerle gerçekleştirilmekteydi. Ev ya da konut içerisinde yer alan kanalın tıkanması durumunda, kanalın geçtiği duvar ya da tabanlar tahrip edilerek, yıkılmakta ve borular dışarıya çıkarılarak, tıkanıklık giderilmeye çalışılmaktaydı. Fakat bu eski yöntem artık geride kaldı. Gelişen teknoloji ile beraber, kanal temizleme işlemleri son sistem makineler ile gerçekleştirilmektedir. Bu makineler yurtdışından ithal edilmiş olup, ülkemizde de kullanılmaktadır. Makinelerin kanal temizleme mantığı şu şekildedir: Öncelikle temizlenecek olan kanalın boyutu dikkate alınmaktadır. Eğer ev ya da işyerlerindeki kanallar temizlenecekse, daha küçük ebattaki makineler kullanılmaktadır. Kanal içerisine üzerinde kamera olan ve kablolu makineler sokularak, kanalın içerisinden görüntü alınmakta ve kanalın temizlenecek olan bölgeleri tespit edilmektedir.  İstanbul kanal temizleme, bu yöntem sayesinde çevreye zarar vermemekte ve herhangi bir şekilde kanal ve çevresinde kazı işlemi gerçekleştirmemektedir. İstanbul kanal temizleme, periyodik bir şekilde kanalların temizlenmesini sağlamaktadır. Kanalizasyon borularından oluşan kanallar, birçok yabancı madde ve tıkanıklığa sebep olabilecek materyalleri içerisinde barındırdığı için, kanal temizleme işleminin belirli aralıklarla gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Pis ve temiz su atıklarını taşıyan kanalları, belirli zaman aralıkları ile kontrol edip temizlemek, ileride çıkabilecek olan kanal tıkanıklıklarını minimum düzeye indirmektedir. Önemli olan sorun çıkmadan kanalların bakımının yapılmasıdır. Bu çerçevede, işinde uzman olan tesisat şirketleri ile çalışmak gerekmektedir. Böylelikle problem çıkmadan önce önlem alınabilmektedir.

İlginizi Çekebilir;


Kanal Görüntüleme

Kameralı Kanal Açma

Görüntülü Kanal Açma

Kanal Açma

Kanal Aç

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button