0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Kalorifer Petek Temizliği Makinesi

10 Ocak 2019
2 kez görüntülendi
Kalorifer Petek Temizliği Makinesi

Kış aylarında ısınma problemleri yaşamamak ve fazladan fatura ödemek istemeyen kişiler petek temizliğini daha yaz bitiminde hallettiriyor. Özellikle bu konuda fazlasıyla bilinçli olan ve yıllık bakımlarını asla aksatmayan kişilere göre bu işi profesyonel ellerde yaptırmak daha fazla tasarruf etmenize yardımcı oluyor. Çünkü profesyonel kişiler farklı kimyasalları, bu konu için özel olarak üretilen kalorifer petek temizliği makinesi ile kullanarak %100 temizlik imkanını sağlayabiliyor. Elbette ki bu durum kişinin kendi yaptığı temizliğe benzemez.

Nitekim kişiler vanalardan hava alma veya komple peteği söküp iç kısmını da yıkayarak temizlik yapıyor ancak uygulanan işlem genelde bakteri kaynaklı olduğu için amaç sadece yıkamak değil, komple pislikten arındırmaktır.

Kalorifer Petek Makinesi Nasıl Kullanılır?

Temizlik işlemine başlayabilmek amaçlı yapılan ilk iş, tahliye borularını açarak tesisat içerisinde var olan tüm suyu boşaltmaktır. Bunu yaparkenki amaç, içeriye yeniden sıvı gönderilip yeniden boşaltma yapılmasına zemin hazırlamaktır. Sonra bu bahsi geçen kalorifer petek temizliği makinesi yardımıyla peteğin iç kısımlarına bir kimyasal madde gönderilir. Bu gönderilmiş olan kimyasal iç kısımlarda oluşan ve zaman içerisinde hem peteğin ömrünü kısaltan hem de az ısınma ya da hiç ısınamama sorunlarına neden olan durumları ortadan kaldırılmak için dökülür. Tüm sisteme verilen ve beklenmeye başlanan temizlenme, alanın büyüklüğe göre en az yarım saat en fazla iki saatlik bir zaman oluşur ki sizde o arada çayınızı kahvenizi yudumluyor olabilirsiniz.

Temizlik için, Profesyonel Destek Almak İstemeyen Kişiler Hangi Yöntemleri Kullanabilir?

Kalorifer petek temizliği makinesi ile 30 dakika ile 2 saat içerisinde tüm sistemleri temizleyen Damla Su Tesisat bu işlemi kendisi yapmak isteyenlere şunları öneriyor:

  • Düzenli olarak bakım yaptırmanız da fayda vardır ancak yaptıramıyorsanız mutlaka yanlardaki vanaları kullanarak içeride biriken pis suyu dışarı akıtınız.
  • Tutmayan veya çalışmayan vanaları değiştirip yerine yenilerini taktırın.
  • İster kombi ister kalorifer kazanına bağlanan ısınma sistemlerinde ana monitörün aylık ve yıllık bakımları kesinlikle aksatılmamalıdır.
  • Eğer bilginiz varsa tüm peteği söküp içini açarak yıkayabilirsiniz ancak bu işlemler tecrübe ve profesyonellik ister, kendinize güvenmiyorsanız ve geri toparlayamayacaksanız kesinlikle bu işleme kalkışmayın.

Yıllardır yürütülen başarılı tesisat işlemlerinde ve kalorifer peteği temizleme hizmetlerinde kimyasal ilaçlar ile komple temizlik sağlayan özel makineler kullanıldığı için işlemler sonrasında alacağınız memnuniyet %100 olacaktır ve kesinlikle bir sonraki yıla kadar sorunsuz bir şekilde kullanabileceksiniz.

İlginizi Çekebilir;

Tıkanık Boru Açma Makinesi

Kanal Tıkanıklığı Bakım Firması

Makineyle Su Kaçağı Bulma

Robotla Boru Tıkanıklığı Açma

Tıkalı Lavabo Açmak İçin Bizi Arayın!

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button