0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Kalorifer Petek Temizliği

22 Aralık 2018
702 kez görüntülendi
Kalorifer Petek Temizliği

Kış aylarında saatlerimizi harcadığımız yaşam alanlarımızı ısıtmak için kullanılan kalorifer petekleri belirli aralıklarla temizlenmediği takdirde pislik biriktirecek ve zamanla içerisinde tıkanmalara sebep olacaktır. Bu durumu önlemek amacıyla kalorifer petek temizliğine ve rutin bakımlarına önem göstermeliyiz.

Kalorifer peteklerinin içerisindeki borular zamanla siyah renkli hijyenik olmayan tortular oluşturarak filtreleri de kaplar ve ısı akışının kesilmesine sebep olarak ısıtma işlevini yerine getirememeye başlar. Bu durum faturalara da yansır ve gereğinden fazla miktarda gelen doğalgaz faturalarına sebep olarak bütçemize de zarar vermektedir.

Kalorifer peteği temizliği için bu konuda uzman olan Damla Su Tesisat gibi firmalara başvurarak efektif çözümler üretebileceğimiz gibi aslında kendimiz de yapabiliriz. Fakat bildiğimiz üzere çoğunlukla kış aylarında kullanılan kalorifer petekleri uzun süre kullanılmadığında oluşan tortuları el ile %100 oranında temizlememiz mümkün olmayacak ve kısa süreli bir rahatlama gösterecektir. Buna rağmen yine de kalorifer peteklerini kendi temizlemek isteyen insanlar için verilebilecek tavsiyeler bunlar olacaktır;

  • Kalorifer petek temizliği yaparken bu alanda kullanılan büyük marketlerde bulabileceğiniz arındırıcı sıvıların yardımını almak geçici süreliğine işinizi görecektir.
  • Kalorifer peteklerinin genellikle yan tarafında bulunan vidaları gevşeterek pis sıvının çıkışı sağlamak el ile temizleme çeşitlerinden olmakla birlikte kısmi bir temizlik olacağını bilmeniz gerekmektedir.
  • Kalorifer peteklerini sökerek içerisini yıkayabilir ve temizlendiğinden emin olduktan sonra geri takabilirsiniz fakat evlerimizdeki kalorifer peteği sayısını göz önüne aldığımızda bu işlem için zaman ve enerji ayırmanız şart.

Bütün bunlar elbette kalorifer peteği temizliği için işlevsel ve yeterli görünmesine rağmen daha sonraları ortaya çıkabilecek ciddi tıkanmalara da davet çıkarabilir ve mekanizmanın ömrünü kısaltabilir.

Uzman ellerle yapılan kalorifer ve petek temizliği

Kalorifer temizliği zamanınızın geldiğini farkettiğinizde uzman servisi çağırarak profesyonel bir yardım alabilir ve peteklerinizin %100 temizlendiğinden emin olmakla birlikte zamanınızı ve enerjinizi kendinize ayırabilirsiniz. Ev bütçenize katkı sağlayarak faturanızda olabilecek olumsuz etkilerin önüne geçebilirsiniz.

Kaloriferler peteği temizliğine özel makineler ile kısa işlemler sonucu istenilen sonuç %100 oranla başarıya ulaşmaktadır. Gerekli dozda, uygun kimyasalların kullanımı ile ve doğru kullanım teknikleriyle yapılan temizlik kalorifer peteklerinizin uzun ömrü için de sağlıklı bir uygulama olacaktır. Bu alanda uzman kişiler tarafından yapılan temizlik sonucunda tıkanıklıklarınız ortadan kalktığı için eşit derecede ısınacak, hijyenik çalışmalarla ve kısa sürede temizlik tamamlanmış olacak ve ısınmak için yüksek miktarda paralar ödememiş olacaksınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button