0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Kalorifer Temizleme Kimyasalı

12 Ocak 2019
1 kez görüntülendi
Kalorifer Temizleme Kimyasalı

Kış yaklaşmadan yapılması gereken kalorifer temizliği için profesyonel firmalar ile çalışmak istiyorsanız Damla Su Tesisat’ın bu konuda yürüttüğü başarılı işleri bir incelemelisiniz. Yıllardı profesyonel kadrosuyla tüm tesisat sorunlarında, su kaçağı problemlerinde ve petek temizleme konusunda tecrübesini konuşturan firma özellikle ısınma tesisatlarının bakımında kalorifer temizleme kimyasalı ile çalışıyor. Şimdi bu işlemin nasıl yapıldığı ve ne işe yaradığından bahsederek, sizlere konuyu daha detaylı açıklayalım.

Kalorifer Temizleme Kimyasalı Nedir, Nasıl Kullanılır?

Düzenli olarak bakımlarının yapılması gereken kalorifer sistemleri her yıl yaptırılamıyorsa bile mutlaka 2 yılda bir yaptırılmalı. Özellikle sistemin sağlıklı olarak çalışabilmesi, ısıyı maksimum seviyelerde size ulaştırması ve daha uygun fiyatlarla ısınabilmeniz için gerekli olan bu bakım işlemlerinde petek içi komple pislikten arındırılır. Peteğe gelen boruların içerisinde bulunan maddelerin son derece temiz olması gerekir ki hiçbir sorun yaşamadan bütün kışı geçirebilirsiniz.

  • Petekler az ısınıyor veya hiç ısınmıyorsa,
  • Özellikle peteğin alt kısımlarında hiç ısınma sağlanmıyorsa,
  • En yüksek ayarda yakmanıza rağmen verilen ısı yeterli değilse hemen bir yetkili ofis ile görüşüp temizleme işlemlerini gerçekleştirmelisiniz.

Kalorifer temizleme kimyasalı ile temizlik nasıl sağlanıyor derseniz; özel olarak üretilen makine tesisat borularına bağlanır. Sonra bu bahsi geçen kimyasal tüm sisteme gönderilir. İçeride yeterince dolaştıktan sonra aynı makine ile geri çekilerek tüm pisliklerden arındırılır.

Isınma Sistemlerinde Temizlik Yaptırmak Neden Önemli?

Ev ve işyerleriniz için kullandığınız ısıtma sistemlerinin kombi veya kazanlı kalorifer olması bir şeyi değiştirmez. Bunların ve peteklerin düzenli olarak bakımlarının yaptırılması ve aksatılmaması gerekir. Özellikle düzenli bakım yapılan ısıtma sistemlerinin ömrü hem uzun oluyor hem de sağladığı fayda her zaman maksimum olarak alınıyor. Eğer sizlerde yaşadığınız ısınma problemlerine çözüm bulmak istiyorsanız 7/24 hizmet anlayışı ile daima yanınızda olacak Damla Su Tesisat ile görüşmelisiniz. Uzman ekibi ile pek çok konuda yardımınıza koşacak bu firma tüm bakım işlemlerinde kalorifer temizleme kimyasalı kullanarak iç kısımları temizler. Bu temizleme sonrasında eskiye göre %100 verimle çalışacak olan ısıtma sistemleri daha kolay ısınmanızı sağlayacaktır. Dönem dönem kendi imkanlarınızla da bu petekleri temizlemenizi sağlayacak sıvılardan alıp kullanabilirsiniz. Ya da yan kısımlarda yer alan vanaları gevşeterek içeride biriken kirli suyu alarak rahatlatmaya yardımcı olmanız mümkün. Tabi eğer kendinize güveniyorsanız da petekleri komple söküp, içlerini yıkayıp kuruması bittikten sonra yeniden toparlayabilirsiniz fakat bu işlerden anlamayanlar kesinlikle tek başına hareket etmemelidir.

İlginizi Çekebilir;

Tesisatçı Petek Temizliği, Tuzla Petek Temizliği

Petek Temizliği Şart Mı, Petek Temizliğinin Önemi

Tıkanıklık Açma Kimyasalı

Tıkanıklık Açma Kimyasalı

Petek Temizliği ve Kombi Bakımı, Petek Temizliği Yapan Firmalar

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button