0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Kalorifer Tesisatındaki Su Kaçağı Nasıl Bulunur ?

22 Ağustos 2018
3 kez görüntülendi
Kalorifer Tesisatındaki Su Kaçağı Nasıl Bulunur ?

Evinize kurduğunuz kalorifer tesisatının bir süre sonra yeterli etkiyi yaratmadığını fark etmeye başlayabilirsiniz. Kombinizin veya doğalgaz sisteminizin daha düşük verimle çalışması ile başlayan bu fark etme süreci zamanla evin bazı bölgelerinde nem ve futubetin oluşmasını fark etmeniz ile devam edecektir. Evde özellikle de bazı noktalarda çok fazla ıslaklık ve annem hissetmeniz büyük bir ihtimalle kalorifer tesisatındaki su kaçağına işaret etmektedir. Ancak birçok kullanıcı bunu tam olarak anlayamadığı için kalorifer tesisatındaki su kaçağı nasıl bulunur problemleri ile başa çıkmaya çalışmaktadır. Bu konuda bir miktar daha deneyimi olan kullanıcılar ise bunun kalorifer su kaçağının kaynaklı olduğunu hemen anlayabilirler.

Kalorifer tesisatındaki su kaçağı bulurken ne tür aletler kullanılır ?

Kullanmış olduğunuz mevcut kalorifer tesisatında eğer büyük bir çatlak veya kırılma meydana gelmişse su kaçağını bulmanız ve bunu tespit süreciniz hızlı bir şekilde gerçekleşebilmektedir. Ancak çoğu zaman kalorifer tesisatı gibi su kaçakları minik diyebileceğimiz bir çatlaktan meydana gelebilmektedir. Hatta bu çatlak uzun bir süre akmasına rağmen yalnızca bir metreküp su harcayabilecek kadar da küçük olabilmektedir. İşte tam da bunları ortaya çıkarabilmek neredeyse imkansız boyuttadır. Bu da birçok kullanıcıyı kalorifer tesisatındaki su kaçağı nasıl bulunur sorusuyla baş başa bırakmaktadır. Kuruluşumuzda mevcut bulunan tüm görüntüleme teknolojisine sahip su kaçağı tespit cihazları sayesinde kısa bir süre içerisinde kolorifer hattındaki çatlak ortaya çıkarılır.

Kalorifer tesisatındaki su kaçağı büyük bir probleme neden olur mu ?

Su tesisatlarındaki kaçak sorunu genellikle birbirlerini etkileyen zarar tablosunun ortaya çıkarabilmektedir. Örneğin yalnızca bir su tesisatındaki çatlaktan sızma durumu ilerleyen dönemlerde betonun ve yerle birlikte duvarların da dökülmesine neden olabilir. Bu da evinizin boyasının dahi sürekli olarak kalkmasını ve böylece artık yaşanması çok güç bir yer haline gelmesine neden olabilir. kalorifer tesisatındaki su kaçağı nasıl bulunur sorusunu aklınızdan tamamen giderecek olan firmamız ilerleyen dönemlerde bu tarz soruarla karşılaşmanızı da engeller. Tüm bu hizmetleri en düşük fiyatlarla alırsınız.

İlginizi Çekebilir;

Su Kaçağı Bulma Bizim İşimiz

Doğalgaz Tesisatında Su Kaçağı Var

Gaziosmanpaşa Su Kaçağı Bulma

Kalorifer Borusundan Gelen Ses Nedir?

Su Kaçağı Tespiti Kocaeli

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button