0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Kameralı Tıkanıklık Açma

14 Mart 2018
1 kez görüntülendi
Kameralı Tıkanıklık Açma

Tıkanıklık probleminin yaşanmadığı ev yoktur. Hayatlarımızda bir rutin haline gelmiş olan bu can sıkıcı olaylar işlerimizin aksamasına ve kötü koku yayılmasına sebep olabilmektedir. Bu durum ile karşılaşan mağdurlar, lavabo çözücü gibi yöntemler ile geçici sorunlar sunsalar da çok daha büyük hasarlara neden olarak büyük masraflara yol açabilir olmaları ile önerilmemektedir. Alanında uzman tesisatçılar barından Damla Su Tesisat tarafından uygulanan kameralı tıkanıklık açma yöntemi ile bu sorunu en kısa sürede çözmek mümkündür.

Kamera Yardımıyla Tıkanıklık Açma İşlemleri

Tıkanıklık yaşanıldığında insanlar genelde hemen lavabo açıcılara rağbet etmektedirler.  Bu işlem basit ve ucuz bir işlem gibi görünse de sonradan çok daha uğraştırıcı ve pahalı işlemlere yol açan yapısı nedeni ile önerilmemektedir.

Lavabo açıcılar işlem sırasında ortaya çıkardıkları ısı ile lavaboda büyük hasarlara yol açabilmektedirler. Bu durum ile basit bir şekilde kameralı tıkanıklık açma yöntemi ile çözülebilecek olan bir sorun yanlış şekilde geçiştirilmiş olur.

Kameralı tıkanıklık açma yöntemi kolay uygulanan ve kısa zamanda yapılarak sizi bu sorundan anında kurtaran bir işlemdir. Bu işlem şu şekilde gerçekleşmektedir:

  • İlk olarak tespit yapılmaktadır. Sorunun hangi lavabodan kaynaklandığı ve bu durumun tetikleyen bir durumun olup olmadığı ya da bu durumun etkilediği başka yerler olup olmadığı tespit edilir.
  • Bu tespit işleminin ardından işlem yapılacak olan lavaboya geçilir. Lavaboya aletler yardımı ile giriş sağlanır ve içerisi kamera ile gözlemlenir. Bu şekilde içerideki durum ekrana direkt olarak yansıtılmış olduğundan rahatça gözlemlenir.
  • İçerisinin durumuna göre en uygun yöntem belirlenir. Yağ tabakası varsa bu tabakayı kazıyacak bir aparat, tıkanma varsa bu tıkanmayı açacak bir aparat ya da kireçlenme sorununa çözüm olacak bir aparat takılmaktadır.
  • İşlem uygun şekilde gerçekleştirildikten sonra kontrol edilir. Lavabonun tamamen açılıp açılmadığı ya da kullanımın normal bir hale geldiğinin belirlenmesinin ardından kameralı tıkanıklık açma işleminin sonuna gelinir.

Tıkanıklık Sorunları

Tıkanıklık sorunu ile karşılaşmamak için belirli önlemleri almak ve düzenli bir şekilde bakım yapmak son derece önemlidir. Dikkat edilmesi gereken noktalar konusunda hassas olunarak bu sorunları hayatınızdan rahatça çıkarabilirsiniz.

  • Lavabonun içine su dışında hiçbir şeyin girmemesi gerekmektedir. Bir süzgeç ile bu sorunun basitçe üstesinden gelebileceğiniz gibi, böylece bulaşık işlemleri sırasında yemek artıkları, zeytin çekirdekleri gibi parçalarında süzgeçte birikerek lavaboya kaçmamasını sağlarsınız.
  • Ayrıca yağlar da lavaboda tıkanıklığa neden olabilmektedir. Bu durum ile karşılaşmamak için yağların ayrı bir yerde toplanılması gerekmektedir.
  • Binaların inşaat sırasındaki yapılmış işlemlerdeki hataları da lavabo tıkanıklığı sorunu yaşamanıza neden olabilmektedir.
  • Kireçlenme de lavabo tıkanıklıklarının en büyük sebeplerinden. Yoğun kullanım ile oluşan bu durum ile birlikte boruların çapında daralma meydana gelmesi ile tıkanıklık yaşanır.

İlginizi Çekebilir;

Kanalizasyon Tıkanıklık Açma Makinaları

Eyüp Su Kaçağı Tespiti

Banyo Tıkanıklığı Açma Yöntemleri

Kamera İle Su Kaçağı Tespiti

Erenler Su Kaçağı Tespiti

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button