0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Kanal Aç

25 Mayıs 2018
2 kez görüntülendi
Kanal Aç

Evlerde ve işyerlerinde kullanılan pis ve temiz sular, kanallar aracılığı ile tahliye edilmektedir. Bu tahliye işlemi borular vasıtasıyla gerçekleşmekte ve sular, kentin ana kanalizasyon sistemine aktarılmaktadır. Bu işlem, çevre ve insan sağlığı açısından son derece büyük bir öneme sahip olmaktadır. Ancak bazı durumlarda kanallar tıkanabilmekte ve su tahliye işlemini yerine getirememektedir. Bu tip durumların ortaya çıkmasında birçok faktör vardır. Bunların başında da bilinçsiz bir şekilde kanalın kullanılması gelmektedir. Kanal içerisinde tıkanıklığa sebep olabilecek maddelerin kanallara atılması, bu maddelerin ilerleyen zamanlarda birikip, kanalın tıkanmasına yol açması kaçınılmazdır.

Böyle durumlarda kanal aç işlemi adı verilen bir yöntem kullanılarak, kanallar açılmakta ve eski haline döndürülebilmektedir. Kanalların açılması işlemi eski dönemlerde son derece ilkel yöntemlerle yapılmaktaydı. Tıkanan kanal, genellikle kırılarak ya da sökülerek temizlenmekte ve bu durumda da ortaya hoş olmayan inşaat vari görüntüler çıkmaktaydı. Duvarların yıkılması, tabanın tahrip edilmesi ya da kanalın geçtiği sokağın kazılması, eski sistemin en büyük dezavantajlarının başında gelmekteydi. Artık modern teknoloji ile beraber bu gibi yöntemler geçmişte kalmıştır. Kanal aç işlemi, bilgisayar teknolojisine sahip robotlar eşliğinde gerçekleştirilmektedir. Tıkanan kanalın büyüklüğüne göre, bu robotların da ebadı değişmektedir. Eğer şehrin ana kanallarından birisi tıkandıysa, kameralı robotlar buralara sokulmakta ve sorun tespit edildikten sonra, tazyikli su ile kanal aç işlemi gerçekleştirilmektedir. Tıkanan kanallar ev ya da işyerlerinden geçen dar kanallar ise, gene benzer aletlerin ebatça daha küçük olanı devreye girmekte ve kanal içerisine sokulan robotlar, görüntü alarak sorunu tespit edebilmektedir. Bu işlemden sonra tazyikli su ile yabancı maddeler temizlenmekte ya da vakum ile dışarıya çekilerek, güvenli bir yere aktarılmaktadır.

Kanalların açma işlemi, eskiye nazaran artık daha kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Robot kullanılarak gerçekleştirilen kanal açma işlemi, insan hayatını son derece kolaylaştırmaktadır. Artık kırıp, dökme işlemleri gerçekleştirilmemekte ve saatlerce süren işlemler yapılmamaktadır. En fazla bir saat içerisinde kanallar kolay bir şekilde açılmaktadır. Kanal açmada kullanılan bu yöntem; hem pratikliği hem de ucuzluğu sayesinde tercih edilmektedir.

İlginizi Çekebilir;

İzmit Gider Tıkanıklık Aç

Kocaeli Gider Tıkanıklık Aç

Kanal Görüntüleme

Görüntülü Kanal Açma

Kameralı Kanal Açma

ETİKETLER

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button