0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Kanal Görüntüleme

30 Mayıs 2018
1 kez görüntülendi
Kanal Görüntüleme

Şehirlerin altyapı sistemleri kanallar aracılığı ile ana kanalizasyon adı verilen sisteme bağlanmaktadır. Kanallar, ev ve işyerlerinde kullanılan her türlü atık ve temiz suyun, sağlıklı bir şekilde, çevreye zarar vermeden, ana sisteme aktarılması için tasarlanmış olan borulardır. Kanallar, modern kent yaşamının ayrılmaz bir parçası olarak dikkat çekmekte ve insan sağlığının korunması açısından da önem arz etmektedir. Kanallar, zamanla çeşitli sebeplerden dolayı işlevini yerine getirememekte ve tıkanıklara maruz kalarak, insan ve şehir hayatını olumsuz bir şekilde etkilemektedir. Kanalların içinde gerçekleşen problemler, eski usul sistemlerin olduğu dönemde iyi bir şekilde analiz edilememekte ve sonucunda çok masraflı işlemler yapılarak, kanalların tahrip edilmesine sebep vermekteydi.

Gelişen teknoloji ile beraber kanal  görüntüleme  adı verilen yeni bir işlem ortaya çıkmıştır. Bu sisteme göre kanallar herhangi bir tahribata uğramadan, bilgisayar teknolojisi ile görüntülenmekte ve ortaya çıkacak olan problemlere anında müdahale edilmektedir. Kanal görüntüleme işlemi,  yurtdışında geliştirilen ve ülkemizdeki firmalar tarafından ihraç edilen son teknoloji makineler ile gerçekleştirilmektedir. Bu işlem son derece basit ve zaman almadan yapılmaktadır. Kamera sistemine sahip olan makineler son derece ince olan kablolarla beraber kanal içerisine sokulmaktadır. Kanal içerisine sokulan bu makine, kanalın içerisinden anında görüntü alarak, dışarıda bağlı olduğu bilgisayara kanalın içini net bir şekilde aktarmaktadır. Bilgisayar başında bulunan uzman görevli ise görüntüleri takip ederek, kanalın herhangi bir yerinde sorun olup olmadığını anında görebilmektedir. Kanal görüntüleme işlemi farklı bir şekilde daha yapılmaktadır. Diğer yönteme göre ise kanalın içerisine robot adı verilen makineler sokulmaktadır. Bu makineler üzerinde bir kamera sistemi taşır. Aynı zamanda hareket etme özelliğine de sahip olan bu robotlar, kanal içerisinde hareket ederek, aldıkları görüntüyü hemen dışarıdaki bilgisayara aktarmaktadırlar.

Kanal görüntüleme işleminin bu kadar basit olması, kanal sistemlerinin tıkanmasının süresini uzatmaktadır. Kanal görüntüleme işlemlerinin artık son teknoloji makineler ile yapılması, tıkanıklıkların çok daha kolay bir şekilde giderilmesine sebep olmakta ve aynı zamanda kanalların kırılıp, dökülmeden bakımlarının da sağlıklı ve kolay bir şekilde yapılmasını sağlamaktadır.

İlginizi Çekebilir;

Cihazla Kanal Görüntüleme

Görüntülü Kanal Açma

Görüntülü Su Kaçağı Tespit Cihazı

Kanal Açıcı Robot

Kameralı Kanal Açma

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button