0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Kırma Olmadan Su Kaçağına Müdahale

28 Kasım 2017
944 kez görüntülendi
Kırma Olmadan Su Kaçağına Müdahale

Öncelikle insanlar su tesisatı konusunda sorun yaşadıkları zaman temel ihtiyaçlarını belirli bir süre yerine getirememe durumu ile karşı karşıya kalabilir. O nedenle de acil müdahale edilmesi gereken konulardan biri de su kaçağı olacaktır. Öncelikle sürekli su faturanızın yüksek geldiğini düşünüyorsanız, bunun yanında su sızıntıları, damlama ya da rutubet durumları ile karşı karşıya kalıyorsanız o zaman yapmanız gereken en önemli şey hemen su tesisatçılarından yardım almak olacaktır. Ama bu yardımı kaliteli hizmet veren birinden almalısınız. Aksi halde büyük bir sorun yaşanabilir. Her zaman bu seçimi yaparken işinin ehli olan ustalar arasından bir seçim yapmaya özen göstermelisiniz.

Su Kaçağı Nasıl Tespit Edilir?

Eğer ki bir bilenden yardım almıyorsanız o zaman kaçakları tespit etmek çok zor olacaktır. Özellikle de işinde tecrübeli biri ile anlaşmazsanız ne yazık ki parkeleriniz de fayanslarınız da kırılabilir. Bu durum ise maddi açıdan sizlere zarar veren bir durum olacaktır. Ama uzman biri her zaman sizlere çok daha kaliteli bir hizmet sunar ve kırma işlemine de ihtiyaç duymaz. Çünkü elinde kamera sistemleri vardır. Bu kamera sistemleri sayesinde de hızlı şekilde hizmet vermesi kolay olacaktır. Borunun içerisinde dolaşan kamera nerede bir sızıntı olduğunu net şekilde görebiliyor. Bu sızıntı ise anlık olarak tamir edilebiliyor. Su kaçak tespiti yapmak oldukça kısa süren bir durumdur.

Kaçaklar Nasıl Tamir Edilir?

Bir kere bu tamir aşamasında da yine parke ya da fayans kırma durumu söz konusu olmayacaktır. Burada bir sıvı vardır. Bu sıvı bir dolgu malzemesidir. Öncelikle borunun içerisine gönderilir. Bu borunun içerisinde dolaşan sıvı çatlaklara dolacaktır. Dolum sonrasında da donma aşamasına geçer. Tabi ki de bu şekilde çatlaklar kapatılmış olur. Görüldüğü üzere kaçakların tamiri bu kadar kolaydır. Aynı zamanda su borularının üzerinde yüksek bir basınç olduğu için kullanım ömürleri kısalacaktır. Bu ömürlerin kısalmaması için de mutlaka dikkatli olmalısınız. Yani düzenli bir şekilde boru bakımı yaptırarak uzun süreli kullanım sağlamak elinizde olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button