0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Kırmadan Su Kaçağı Tespiti Yapma

10 Ekim 2022
288 kez görüntülendi
Kırmadan Su Kaçağı Tespiti Yapma

Kırmadan su kaçağı tespiti artık teknolojik saptama cihazları ile çok daha kolay! Uzman ekibimiz dairenize zarar vermeden borulardaki kaçakların nokta atışı tespit edilmesini mümkün kılıyor! Belirli aralıklar ile yapılan bakım onarım aşamaları ile tesisatın daha işlevsel hale getirilmesinde de bir markayız!

Su Kaçağı Nasıl Tespit Edilir?

Kırmadan su kaçağı tespiti hizmetleri araştırılırken kişilerin özellikle kırma dökme ve daha sonrasında ortaya çıkacak olan kirlilikten imtina ettikleri görülüyor. Firmamız sayesinde bir kir çıkarmadan kaçağın tespiti ve tamiri sağlanacaktır.

 • Kırmadan su kaçağı tespiti aşamasında termal kameralar efektif biçimde kullanılır.
 • Termal kameralar döşemelerde ve duvardaki sıcak su soğuk su borularının yerlerini anında tespit eder. Bu borulardan normalin dışında yayılan bir ısı kaçağının olduğu fark edilirse su sızıntısı da tespit edilmiş olur!

İşlem Hızı: Kırmadan su kaçağı tespiti aracılığı ile hanenizdeki kaçağın dakikalar içerisinde tespit edilmesi ve sizin onay vermeniz durumunda da tamir aşamasına geçilmesi sağlanır. Tespitin en fazla 10-15 dakika içerisinde tespit edilerek onarım aşamasına geçilmesi dairenin daha büyük bir zarar görmesini de engelleyecektir.

Ses Rezonans Makineleri Bu Süreçte Kullanılabilir Mi?

Su kaçağı tespiti aşamasında ses rezonans makineleri de aktif olarak kullanılabilir. Borularda meydana gelen sızıntıların tespitleri bu yöntem ile de %100 garantili tamamlanır.

 • Su kaçağı tespiti sırasında ses rezonanslarını en hassas şekilde algılayan cihazlar kullanılır.
 • Ustamız cihazın kulaklığını takar ve kısa sürede boruların normal akış alanının ve ses yüksekliğinin dışında aykırı bir dalgalanma fark ettiği anda sızıntı da tespit edilmiş demektir.

Tespit Süreci Garantili Midir: Kırmadan su kaçağı tespiti aşamasında acaba yanılma payı var mı sorusu da sıklıkla akıllara gelmektedir. Firmamız tarafından sunulan her bir hizmet ve tespit çalışması garantilidir. Bu alanda herhangi bir sıkıntı söz konusu olmayacaktır. Ayrıca tamir adımlarımızda da garantili hizmet politikası vardır. İşlem yaptığımız alanda beklenmeyen bir sorun olursa bu sorun yine firmamız tarafından giderilir.

Kimyasal Renklendirici ile Tespit Mümkün Müdür?

Su kaçağı tespiti sırasında renklendirici kullanımı da mümkündür. Bu aşamada borulardaki kaçağın ses ya da termal sistem ile sızıntı tespitine yanıt vermemesi durumunda ve özellikle beyaz/açık renk yüzeylerde renklendirme sistemi kullanılabiliyor.

 • Su kaçağı tespiti sırasında kullanılan kimyasallar özellikle açık renk duvar ve döşemelerde en ufak sızıntıların dahi fark edilmesini sağlayacaktır.
 • Karmaşık sistemlerde ve sızıntı boyutunun çok az olduğu arıza vakalarında durumun çözüme kavuşturulması için kullanılabilir.

Duvara Zarar Verilir Mi: Kırmadan su kaçağı tespiti aşamasında kullanılan renklendirici materyallerin duvara zarar vermesi söz konusu değildir. Renklendirici materyalin etkisi geçicidir. Birkaç saat içerisinde duvarda iz dahi bırakmadan silinecektir.

Kaçak Tamirinde Boru Değişimi Yapmadan Kimyasal Solüsyon İşe Yarar Mı?

Sızıntı tamir adımlarında da özel kimyasal solüsyonlar kullanılabilir. Bu solüsyonlar hem radyatörlerde hem de havuzlarda kullanılabilmektedir.

 • Kaçak tamir aşamasında kimyasal kullanımı küçük çaplı sızıntıların ve damlatmaların kapatılmasını sağlayacaktır.
 • Masraf bakımından çok daha düşük bir bütçe ile tesisatınızın aynı performansa kavuşması mümkündür.
 • Özellikle tesisatta kimyasallar ile yapılan kapatma işlemlerinin düzenli olarak takip edilmesi gerekir. Bu noktada tekrarlanan bakım işlemleri ile yapılan tamirin kalıcılığı da büyük bir artış gösterecektir.

Kişisel Uygulama Mümkün Mü: Kişilerin bu solüsyonları satın alarak bireysel olarak uygulaması tavsiye edilmiyor. Dozda ya da uygulama aşamasında yapılan en ufak bir yanlışlığın tesisat sistemine zarar verebileceği belirtilmelidir. Bu tür sorunlar ile karşılaşmamak adına alanında uzman bir ekipten destek almak çok daha verimli olacaktır.

Ödeme Bütçe Aralığı Nedir?

Kırmadan su kaçağı tespiti aşamasında ödemeniz gereken tutar oldukça makul seviyede olacaktır. Sunulan hizmetin bu derece nitelikli olmasına ve kullanılan tüm yedek parçaların birinci kalitede temin edilmesine rağmen talep edilecek olan ödeme tutarı oldukça makuldür.

 • Ödeme kolaylıkları ile farklı taksit seçenekleri sunuluyor.
 • Garantili hizmet politikası bütçenizi sarsmadan tesisatın daha donanımlı hale gelmesini mümkün kılıyor.

Kampanyalı Dönemler: Kırmadan su kaçağı tespiti aşamasında kampanyalı dönemlerden de istifade etmeniz mümkündür. Bu kampanyalı dönemler sayesinde bakım, onarım ve tespit sürecini daha uygun bir ödeme planı ile şekillendirme hakkınız doğacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button