0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Kocaelinde Su Kaçağı Bulma

01 Eylül 2020
663 kez görüntülendi
Kocaelinde Su Kaçağı Bulma

Gelişen teknoloji ve yeni cihazlar ile birlikte Kocaelinde su kaçağı bulma işlemi artık eskisine göre çok daha kolay, ekonomik ve çevre yanlısı olmaktadır. Su tesisatları, binalar içerisine ulaşılması çok da kolay olmayacak şekilde yerleştirildiklerinden dolayı, yeni nesil su kaçağı bulma yöntemleri kırıp dökme işlemlerini gerektirmedikleri için su kaçağı tespitlerinin yapılmasında etkili yöntemler ortaya koymaktadır.

Pis su kameraları, dinleme cihazları ve termal kameralar ile farklı bölgesel problemlere farklı çözümler getirebilmek mümkündür. Hangi bölgelerde ne amaçla kullanım gördükleri aşağıdaki gibidir:

Pis Su Kameraları Nedir?

Atık su borularının içinde meydana gelen problemleri tespit etmek ve çözmek için kullanılan kameralara pis su kameraları denir. Pis su kameraları ile birlikte Kocaelinde su kaçağı bulma işlemi; boru tıkanıklıkları, boruların bağlantı ve sağlamlık durumları gibi pek çok su tesisatı sorunu görüntülenebilmektedir.

Dinleme Cihazları Nedir?

Akustik dinleme cihazları, Kocaelinde su kaçağı bulma konusunda en çok uygulanan ve uygulanması ile birlikte çözüm yolundaki en efektif cihazlardan biri olan, su kaçağı tespiti yöntemlerindendir. Dinleme cihazlarının kullanımının diğer cihazlara göre daha kolay olması sebebiyle tercih edilir ancak muhakkak ki yine de hassas bir işlem olduğundan çok dikkatli uygulanması gerekir.

Termal Kameralar Nedir?

Adından da anlaşılabileceği üzere termal kameralar, sıcak su boru hatlarını ilgilendiren cihazlardır. Termal kameralar, sıcak su borularının yerlerinin tespit edilmesinde ve ardından boru tesisat hattı içerisindeki kaçağın yerinin net olarak görüntülenmesinde kullanılırlar.

İlginizi Çekebilir;

Kocaelinde Su Kaçağı İletişim

Su Kaçağı Tespiti Kocaeli

Akyazı Kırmadan Su Kaçağı Bulma – Tespit, Tamir

Apartmanda Su Kaçağı Problemi

Duvarda Su Kaçağı Tespiti

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button