0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Kombi Kaç Derecede Donar

15 Aralık 2021
516 kez görüntülendi
Kombi Kaç Derecede Donar

Kombi kaç derecede donar; kombi teknik sistemi donmaya karşı donanımlı biçimde üretilmiştir. Uygun şartlar sağlandığı zaman dışarıda sıcaklık eksi derecelere düşse dahi gerekli olan donma koruma sistemi devreye girecek ve kombi sorunsuz şekilde kullanılmaya devam edecektir. Kombi kaç derecede donar konu başlığına ve kombi bakım adımlarına dair tüm detayları sizin için derledik!

Kombi Donma Koruma Fonksiyonunun Devreye Girmesi İçin Koşullar Nelerdir?

Kombi kaç derecede donar; kombiler genel olarak 5 derecenin altında sistemlerinde bulunan suda kristalleşme yaşamaya başlar. Bu duruma uygun olarak teknik koruma sistemi oluşturulmuştur.

 • Doğalgaz vanasının açık olması gerekir.
 • Kombi su basıncının yeterli seviyede olması istenir.

Koşullar: Kombi kaç derecede donar ve koruma nasıl yapılır soruları kombinin teknik sistemi ile yanıtlanır. Yeni nesil kombi teknik sistem ile cihaz donmaya karşı koruma altına alınmıştır. Bunun için kombinin güç kaynağının açık olması istenir.

Kombi Teknik Servisi Nasıl Bir Bakım Uygular?

Kombi kaç derecede donar; kombinin performansında düşüş olduğu ya da genel olarak çalışmadığını fark ettiğiniz noktada teknik servis ile iletişim kurmalısınız.

 • Yetkili teknik servis belirtmiş olduğunuz adrese kısa sürede gelecek ve kombi bakım çalışmalarını tamamlayacaktır.
 • Kombi kaç derecede donar ve genel çalışma prensiplerine dair bakım adımlarını cihazın modeli, sürümü ve kullanım detaylarına göre tamamlar. Otomatik cihazlar bu aşamada aktif olarak kullanılır.

Uzman Ekip: Kombinin donması, peteklerin yeterince yüksek performansta çalışmaması gibi hususlar en sık meydana gelen sorunlar arasındadır. Uzman ekipler ile saatler içerisinde bu sorunlar giderilir.

Kombi Su Basınç Seviyesi Manuel Olarak Değiştirilmeli Midir?

Kombi kaç derecede donar; donma ya da peteklerin ısınma performansına dair bir sorun yaşamamak adına kombinin ayarlarının manuel olarak değiştirilmemesi gerekiyor. Bu düşük su basıncı ya da yüksek su basıncı üzerinden cihazın çalışma prensiplerine olumsuz etki gösterebilir.

 • Su basıncında düşüş olması peteklerin çalışma performansında sorunlara yol açar.
 • Yüksek basınç ise kombinin dengeleme sistemi üzerinden azaltılır fakat kombi ana makinesi su akıtabilir.

Kılavuza Dikkat: Kombi kaç derecede donar, su basıncı kaç birim olmalıdır gibi konularda kombilerin kullanım kılavuzlarının esas alınması ve teknik ekipler tarafından bildirilen detayların yerine getirilmesi gerekir.

Kombi Bakımları Hangi Aralıklar ile Yapılmalıdır?

Kombi kaç derecede donar; kombi bakım aralıklarının en az senede bir kere yapılması gerekir. Sonbahar ya da kış mevsiminin öncesinde ısıtma sistemi aktif olarak kullanılmaya başlanmadan bakımların tamamlanması gerekir.

 • Hem petek hem de ana cihaz bakımının yaptırılması gerekir.
 • Bakım aşamasında uzman ekipler ile çalışmak sürecin kusursuz şekilde işlemesini sağlar.

Bakım Ücreti: Bakım ücreti oldukça makul seviyededir. Kombiye kazandıracağı uzun ömürlülük göz önünde bulundurulduğu zaman ne derece makul olduğu bir kere daha anlaşılır.

Kombi Donma Koruma Fonksiyonu Her Kombide Var Mıdır?

Kombi kaç derecede donar; kombilerin donmaya karşı korunduğu fonksiyonu bütün yeni nesil kombi modellerinde mevcuttur.

Otomatik Koruma: Kombi kaç derecede donar sorusu bu sistem sebebi ile önemsiz bir hal almıştır. Derece ne kadar düşerse düşsün uygun koşullar sağlandığı zaman cihaz kendini korumaya alacaktır.

 • Kombi koruma fonksiyonunun nitelikli şekilde işlemesi adına ana güç kaynağı, su basıncı, doğalgaz kaynağının belirtilen konumda olması gerekir.
 • Bu koşullar sağlanmasına rağmen koruma fonksiyonu çalışmasıysa garanti kapsamında cihaz bakımı yapılabilir.

Petek Bakımları Isınma Performansını Etkiler Mi?

Kombi kaç derecede donar; donma koruma fonksiyonu sayesinde peteklerin genel ısınma fonksiyonlarında herhangi bir değişim söz konusu olmayacaktır.

 • Peteklerde yapılan bakımlar sayesinde ısıtma masraflarının büyük oranda azalacağı yapılan istatistiki çalışmalarda kanıtlanmıştır.
 • Hem bütçe hem de çevre dostu bir tutum takınılması için düzenli petek bakımları yaptırılmalıdır. Bakım sonrasında büyük performans artışı ve fatura tasarrufu oluşacaktır.

Senede en az bir kere, ideal olarak ise senede iki kere bakımın yapılması tükenebilir enerji kaynaklarının tasarruflu biçimde kullanılmasını ve uzun vadede bütçenizde büyük bir tasarrufun yapılmasını mümkün kılacaktır!

Kombi Ömrü: Bakımların düzenli olarak yaptırılması evin kısa sürede ısıtılmasını hem de kombinin uzun ömürlü olmasını mümkün kılacaktır. Yapılan bakımlar sayesinde yaşanan küçük arızalar çok daha kısa sürede tespit edilerek bu durumun çözülmesi mümkün kılınacaktır.

İlginizi Çekebilir;

Petek Temizliği Kaç Yılda Bir Yapılır? Petek Temizliği Kaç Yılda Yapılır?

Petek Temizliği Kaç Para? Petek Temizliği Kaç Saat Sürer?

Kombi Petek Temizliği Ustası

Evde Su Basıncı Az

Petek Temizliği Ümraniye, Petek Temizliği Üsküdar

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button