0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Lavabo Tıkanıklığı Açma Yöntemleri

19 Mart 2018
2 kez görüntülendi
Lavabo Tıkanıklığı Açma Yöntemleri

Lavabo tıkanıklığı hayatlarımızda sürekli karşılaştığımız, can sıkıcı bir problemdir. İşlerimizi aksatması, zaman ve para kayıplarına yol açmaları ile bilinen bu problem, yapılan birçok yanlış uygulamadan haberin olunmamasından kaynaklanmaktadır. Doğru kullanım, düzenli aralıklar ile evin giderlerinde yapılacak kontroller ile bu sorunların kolayca üstesinden gelinmesi mümkündür. Lavabo tıkanıklığı açma yöntemleri ile bu sorundan nasıl kurtulabileceğinizi inceledik.

Tıkanıklık Sorunu

Tıkanıklık birçok sebepten dolayı karşımıza çıkabilmektedir. Bu durum ile karşılaşmamak için belirli önlemler alındığı takdirde mümkündür. Bu soruna genelde doğru bilinen yanlışlar neden olmaktadır. Aşağıda maddeleyeceğimiz durumları özen ile uygulamanız halinde bu sorundan kısa vadede kurtulmanız mümkün olacaktır:

  • Lavaboya yemek artıklarının atılmamasına özen göstermelisiniz. Bulaşık yıkama işlemleri sırasında zeytin çekirdeği, pirinç tanesi gibi birçok madde lavaboya kaçabilmektedir. Biriken bu maddeler içeride lavabo tıkanıklığı yaşanmasına neden olabilmektedir. Kullanacağınız bir süzgeç ile biriken tüm artıklar toplanacaktır.
  • Çay da tıkanıklığa en çok neden olan durumlardan biridir. Kolayca lavabodan süzüldükleri için çöp yerine lavaboya dökülen çaylar zamanla tıkanıklık yaşanmasına neden olabilmektedir.
  • Kireçlenme de bu durumun yaşanmasındaki en büyük faktörlerdendir.
  • Binanın inşaat halindeyken yapılmış yanlış uygulamaları da bu duruma sebep olabilmektedir.

Bu gibi durumlara dikkat edilerek sorunun üstesinden gelmenin mümkün olduğu gibi yine de yaşanacak olduğu durumlarda bazı çözümler ile sorunun üstesinden gelmek mümkündür.  Bu yöntemler şöyledir:

  • Sirke ve karbonat ile tıkanıklığı açma, sık tercih edilen lavabo tıkanıklığı açma yöntemleriarasındadır. Karbonat ve sirkeyi döktükten sonra kaynamış 1 litre suyu dökerek bu sorunun üstesinden gelebilirsiniz.
  • Sirke mutfaklarda birçok alanda oldukça kullanışlı bir ürün olmak ile beraber tuz ile olan kullanımında da lavabo açma işlemine yardımcı oluyor.
  • Pompa da kullanabileceğiniz yöntemlerden biridir. Bu klasik yöntem ile sorununuza pratik bir çözüm bulabilirsiniz.
  • Lavabo açıcı da en çok tercih edilen lavabo tıkanıklığı açma yöntemleri arasındadır.

Bu çözümler ile kısa vadede çözümler bulabileceğiniz gibi bu durumdan sadece kısa bir süreliğine kurtulacağınızı hatırlamakta fayda var. Bu duruma neden olan sebepler ortadan kalkmamış olmakla birlikte size yalnızca bir sürelik fayda sağlarlar. Sorunun kökten çözümü için ise uzman bir firmadan alacağınız profesyonel bir yardıma ihtiyacınız vardır.

Tercih Edilecek Tesisat Firması

Yukarıda sayılan lavabo tıkanıklığı açma yöntemleri ile sorununuza yalnızca kısa süreli çözüm bulacakken tercih edeceğiniz kaliteli bir tesisat firması ile sorunu kökten çözmeniz mümkündür. Son teknolojik aletler ile çalışıp, durumun kireçlenme, yağlanma, artıkların birikimi gibi oluşmuş olabilecek farklı sebeplerine göre sahip olduğu farklı aparatlar ile hizmet veren bu firmalar sizi lavabonuza en kısa sürede kavuşturacaktır. Damla Su Tesisat sağladığı hizmette sunduğu kalitesiyle dikkat çeken bir tesisat firmasıdır.

İlginizi Çekebilir;

Fatih Su Kaçağı Tespiti Yapan Firmalar

Kanal Açıcı Robot

Petek Temizliği Ne Kadar Sürer? Petek Temizliği Ne Zaman Yapılmalı?

İstanbul Tesisat – Profesyonel Cihazla Kırmadan Su Kaçağı

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button