0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Okullarda ve İşyerlerinde Su Kaçağı Problemi

01 Aralık 2017
2 kez görüntülendi
Okullarda ve İşyerlerinde Su Kaçağı Problemi

Evlerde olduğu gibi hem okullarda hem de işyerlerinde su kaçakları meydana gelebiliyor. Özellikle de tesisat boruları okul ve işyeri gibi yerlerde daha sık kullanılıyor. Bu kullanım sonucunda ise su basıncının artabiliyor olduğunu görebiliyorsunuz. O nedenle de su kaçağı sorunlarından şüpheleniyorsanız o zaman uzmanlardan yardım almalısınız. İlk olarak faturalar bu konuda belirleyici olabiliyor. Yani faturaların yüksek olduğunu görebiliyorsunuz. Bunun yanında da belirli yerlerde su toplanması ya da damlaması olabilir. Bir de belirli alanlarda rutubet oluşabiliyor. Bu rutubet de direkt olarak su kaçağının belirleyicisi olacaktır. Dolayısıyla da her zaman su problemleri yaşanıyorsa tesisat uzmanlarından yardım almak bütçe konusunda da sizlere büyük bir avantaj sağlayacaktır.

Su Kaçağında Tespit ve Bakım

Öncelikle su kaçaklarında yapılması gereken işinin ehli birinden yardım almak olacaktır. Özellikle de seçmiş olduğunuz ustanın eski yöntemler ile değil, yeni ve teknolojik yöntemler ile işini hallediyor olması çok önemlidir. Burada önce kameralı sistemlerin boruların içerisine gönderilmesi ve boruların durumlarının incelenmesi gerekiyor. Boruların incelenmesinden sonra da su kaçak tespiti yapmak bir hayli kolay olacaktır. Bunların yanında su kaçakları ile mücadele için enjeksiyon yapılması gerekiyor. Hasarın olduğu bölgeye bir ilaç sürülecektir. Bunu da boru içerisinden makineler ile yapmak söz konusudur. Bunu yaptığınız zaman artık sızıntı olmadığını da net şekilde görebileceksiniz.

Boruların Korunması

Boruların korunması çok önemlidir çünkü bakımları yapılan borularda ne bir su kaçağıyla ne de bir tıkanma ile karşı karşıya kalmazsınız. Ne yazık ki pek çok kişi eski evlerde oturuyor ve bu eski evlerin tesisat sistemleri de sorunlu oluyor. Dolayısıyla da su kaçaklarının bu tarz yapılarda daha sık bulunduğunu görebiliyorsunuz. Okul ya da hastane gibi daha kalabalık yerlerde ise su basıncının çok daha yüksek olduğunu görebiliyorsunuz. Suyun basıncının yüksek olması da yine sızıntı yapmasına neden olabiliyor. Sıklıkla su kaçakları ya da tıkanıklıklar ile mücadele etmek istemiyorsanız yapmanız gereken en önemli şey her yıl düzenli bir şekilde borulara bakım yaptırmak olacaktır.

İlginizi Çekebilir;


Okullarda Su Kaçağı

İşyerlerinde Su Kaçağı

İşyerlerinde Su Kaçağı Problemi

Okullarda Su Kaçağı Problemi

Sakarya Su Kaçağı Tespiti

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button