0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Petek Temizleme İşlemi

23 Nisan 2018
1 kez görüntülendi
Petek Temizleme İşlemi

Petek temizleme uygulaması gerçekleştirilmediği takdirde soğuk günlerde ısınmak konusunda problem yaşayamayabilirsiniz. Kalorifer peteğinde biriken kir , toz , çeşitli organik kalıntılar ve yabancı maddeler sebebiyle verimli ısınma gerçekleştiremezsiniz. Petekleri tıkanmış olan bir kalorifere dokunduğunuz zaman kaloriferin yeteri kadar ısı vermediğini rahatlıkla anlayabilirsiniz. Petek temizleme konusunda konu hakkında uzman olan kimselerden yardım almanız esastır. Petek temizliği evde kendi başınıza gerçekleştirebileceğiniz bir işlem değildir.

Petek Temizliği İle Enerji Tasarrufu Nasıl Sağlanır?

Petek temizliği yaptırmayan bireyler yeteri kadar ısınamazlar. Bu sebeple ise kaloriferlerini daha çok yükseltir ve  elektrik faturalarında ani bir artışa sebebiyet verirler. Verimli bir şekilde ısınmayı arzu eden bireyler petek temizliği işlemini gerçekleştirdikten sonra enerji tasarrufu sağlayabilirler.

Kimyasallı Petek Temizliği Bizim İşimiz

Petek temizliği konusunda son teknolojilerden yararlanarak radyatör içi temizliğinizi gerçekleştiren firmamız peteklerinizin ilk günkü gibi ısınarak randımanlı çalışmasını sağlamaktadır. Bu sayede hem kombiniz tam randımanlı çalışarak evleriniz mükemmel ısınır ve ayrıca da hem radyatörleriniz hem de kombileriniz korunma altına alınmış olacaktır.

Kimyasal Petek Temizliği Nedir?

Petekleriniz içinde dönen su, homojen bir şekilde tesisata yayılarak ısınabildiğinden zaman içinde radyatörlerin içinde biriken tortularla da buluşarak harmanlanmaktadır. Zamanla su tortulanır. Bu sayede radyatörlerinizde çalışmayan  ve suyun dağılamadığı alanlar oluşur böylelikle de radyatörleriniz ısınamamaya başlar. Bu gibi durumlarla karşılaşmamak için her sene en azından bir kez petek bakımını yaptırmanız gerekmektedir. Uzman ekiplerimiz öncelikle ana vanadan kombilerin içinde bulunan pis suyu boşaltarak, ardında su ile petek içi temizlemesi yapar. Ardındansa özel kimyasal makineleri sayesinde radyatörlerinizin için  ışıl ışıl yapılarak, temiz su verilmiş ve havası basılmış radyatörleriniz ilk günkü haliyle sizlere teslim edilir.

Kimyasallı Petek Temizliği İlaçları

Kimyasalla petek temizliği sırasında kullanılmakta olan ilaç tipleri, petek temizliği için özel olarak üretilmiş olan kimyasallardır. Bu kimyasalların insan sağlığına karşı bilinen herhangi bir zararları bulunmamaktadır. Kombilerinizin ısıtma borularına bağladığımız makineler ile hızlı bir şekilde kimyasal petek temizliği yapmamız durumu mümkün olacaktır. İlaçlı petek temizliği mutlaka konunun uzmanı bireyler tarafından gerçekleştirilmesi gereken hassas bir işlemdir. Petek temizliği sırasında kullanılmakta olan ilaçlar, petek ve radyatör vanalarından geçerken tıkalı bölgeleri hızlı bir şekilde açar.

Kimyasal Petek Temizliği Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kullanılan kimyasal maddenin petek içerisinden geçerken peteğe zarar vermediğinden emin olmak ve petekler temizlendikten sonra kullanılan kimyasalın tamamıyla yok edildiğinden emin olmak kimyasal petek temizliğinin püf noktaları arasında yer almakta olan konulardır.

İlginizi Çekebilir;

Esenler Su Kaçağı Tespiti ve Tamiri

Sakarya Akyazı Su Kaçağı Tespiti

Bakırköy Su Kaçağı Tespiti

Petek Temizliği Ümraniye, Petek Temizliği Üsküdar

Robotla Tıkanıklık Açma

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button