0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Petek Temizliği Kaç Para? Petek Temizliği Kaç Saat Sürer?

30 Ekim 2018
1 kez görüntülendi
Petek Temizliği Kaç Para? Petek Temizliği Kaç Saat Sürer?

Petek temizliği fiyatı ve kombi bakımı fiyatları için profesyonel ekiplere gidebilir, uzun zamandır bakım yaptırmadığınız peteklerinize bakım yaptırabilirsiniz. Evinizde yıllardır kullandığını kalorifer peteklerinin artık daha az ısıttığını düşünüyorsanız sizin peteklerinizin de bakım zamanı gelmiş olur. Petek temizliği 2 senede bir gerekli olan bir işlem olduğu için profesyonel firmalar ile anlaşarak siz de evinizde petek temizliği yaptırabilirsiniz. Petek temizleme fiyatları 2018 senesinde biraz artış göstermiş olsa da iki senede bir yaptığınız bu işlemi geciktirmenin daha büyük zararlar verebileceğini de unutmamalısınız.

Petek Temizleme İlacı Hangi Durumlarda Kullanılır?

Petek temizleme nasıl yapılır ve hangi durumlarda petek temizleme ilacı kullanılır sorusu için öncelikle tesisat sisteminin temizlenmesinin gerekli olduğu durumlarda ilaç kullanımının da gerekli olduğunun bilinmesi gerekir. Ancak petek temizleme ilacı kullanımı deneyim gerektireceği için profesyoneller tarafından yapılması gereken bir işlemdir. Çok kullanılırsa tesisat sistemi zarar görürken az kullanılırsa da petek temizliği istenildiği kadar iyi olmayacaktır.

Her tesisat ve kombi için de ilaç kullanılmayacağını bilmeniz gerekir. Örneğin eski kalorifer peteği sistemine sahip evlerde ilaçlar bu sistemin daha çok zarar görmesine neden olacağından titiz davranılması da önemlidir.

İlaçlı Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Petek temizleme fiyatları 2017 senesinde bu seneye nazaran daha uygun fiyatlara sahipti. İlaç fiyatlarının artmasıyla beraber ilaçlama şirketleri de hizmet bedelini arttırdı. Ancak yalnızca iki senede bir yapılması gereken bu işlemi ihmal etmemenin çok önemli olduğunu bilmeli ve ilaçlı petek temizliğini aksatmamalısınız.

İki tip makine kullanılarak yapılan bu işlemde ilk makine sadece hava ve su ile çalışan, basit bir sistemi olan makinadır. Bunun için ilaç gerekmez. Ancak diğer makinanın içerisinde bir depo ve basınç sistemi vardır. Bu basınç sistemi tesisat içerisindeki tüm kiri dışarı atacaktır.

İlaçlı Petek Temizliği Fiyatları Pahalı mıdır?

  1. Kombi bakım ve petek temizliği fiyatları makinanın türüne göre farklılık gösterecektir. Basınçlı makine ile sadece hava ve su ile çalışan makine arasında elbette fark olacaktır. Ayrıca kalorifer peteği kimyasallarının bilinçsizce kullanılması çok zararlı olduğundan işi profesyonellerin yapmasına izin vermeli ve onlardan yardım almalısınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button