0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Petek Temizliği Kendimiz Yapabilir miyiz? Petek Temizliği Kiracıya mı Ait?

21 Ekim 2018
727 kez görüntülendi
Petek Temizliği Kendimiz Yapabilir miyiz? Petek Temizliği Kiracıya mı Ait?

Petek temizliğini kim yapar sorusu için danıştığınız profesyonel ekipler bunun uzmanlık gerektirdiğini size açıklayacaktır. Petekleri sökmeden temizleme işlemi için siz de profesyonel firmalardan yardım alabilirsiniz. 2 senede bir yapılması gereken petek temizliği doğalgaz tasarrufu için oldukça gereklidir. Üstelik bu temizlik sayesinde ileride karşılaşabileceğiniz olası sorunların da önüne geçmiş olursunuz. Petek koruyucu ilaçlar ve çeşitli kimyasallar kullanan firmalar ilaç miktarını peteğinizin durumuna göre profesyonel olarak belirleyecektir.

Petek Temizliğini Kim Yapar?

Kombi ve petek temizliği nasıl yapılır forum sitelerine bakıldığında herkesin önerisinin profesyonel bir firmadan destek almak olduğunu görebilirsiniz. Fiyat olarak da kullanılan makine ve kalorifer peteği sayısına göre değişen sistemde profesyonel ekipler sizin evinize zarar vermeden temizlik işini kısa sürede yapacaktır.

Petek temizliği yapanlar ilaçlı ya da ilaçsız olarak sistemin durumuna göre hangi makinenin kullanılacağına da karar verir. Çünkü ilacın miktarını bilmek ve peteğin durumunu belirlemek ancak deneyim isteyen bir iştir.

Petek Temizliği Hangi Makinelerle Yapılır?

İlaçsız petek temizliği yapılırken kullanılan makineleri ikiye ayırabiliriz. Bunlar hava ve suyla çalışan makineler ile deposu bulunan basınçlı makinelerdir. Hava ve su ile çalışan makinelerde kimyasal kullanımına gerek kalmaz. Burada suyun miktarı ve peteğin durumunu iyi belirlemek gerekir. Deposu olan basınçlı makineler tesisat içerisindeki kiri ve biriken maddeleri kısa sürede alacağı için tercih edilen makineler arasındadır.

Hava ve su makinesi kullanılsa bile petek koruma kimyasalının sonradan kullanılması gerektiğini bilmeniz gerekir. Petek temizlik işlemi ancak bu sayede kesinlik kazanacak ve iki sene daha temizliğe ihtiyaç kalmayacaktır.

Petek Temizliği İlacı Ne Kadar Kullanılır?

Makinasız petek temizleme işlemi için kullanılan kimyasallar tesisat sistemine zarar verebilir. Ayrıca kombi temizleme sistemi ile petek temizleme sisteminin tamamen ayrı olduğu, farklı kimyasalların kullanılması gerektiği de bilinmelidir. Petek temizleme ilacı için temiz su ile durulama yapılır. İlacın az kullanılması sağlıklı bir temizleme sağlamayabilir. Aksine fazla kullanılması da sisteme zarar verebilir. Bu nedenle profesyoneller ne kadar kullanılması gerektiğini deneyimle belirleyebilecek ve böylece tesisat sisteminize zarar da vermeyecektir diyebiliriz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button