0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Petek Temizliği Malzemeleri, Petek Temizliği Merkezi Sistem

20 Ekim 2018
692 kez görüntülendi
Petek Temizliği Malzemeleri, Petek Temizliği Merkezi Sistem

Petek temizliği malzemeleri sadece profesyonel firmalara ait ekiplerin kullanmayı bileceği malzemelerdir. Petekleri sökmeden temizleme işlemini yapmak için profesyonel olarak kullanılan cihazlar vardır. Bu cihazlardan biri sadece su ve hava ile çalışırken bir diğeri de basınç ile çalışır. Hangi makinenin kullanılması gerektiğine profesyonel firmalar karar verecek ve petek temizliğini merkezi sistemden bu firmalar temizleyecektir.

Petek Temizliği ve Kombi Temizliği Nasıl Yapılır?

Petek temizleme makinası kullanılarak yapılan petek temizliği ile kombi temizliği farklı sistemlere sahiptir. Petek temizliğinde, kimyasalı durulamak için kullanılan suyun merkezi sistemden gelmesi gerekir. Eğer sistemler karıştırılırsa hem kombi hem de tüm petekler daha çok zarar görebilir.

Petek koruyucu kimyasallar her temizlik işleminden sonra mutlaka uygulanmalıdır. Bu işlemden sonra temizlik kesinleşir ve kireçlenme, tortu oluşumu da engellenmiş olur. Petek koruyucu kimyasalın herhangi bir zararlı yanı olmadığının da bilinmesi gerekir.

Makinasız Petek Temizliği Mümkün müdür?

Makinasız petek temizleme işlemi yapılıyor mu sorusunu, evinde kendi peteğini temizlemek isteyenler genelde sormaktadır. 2 senede bir yapılması gerektiğini söyleyebileceğimiz bu işlem için mutlaka deneyimli bir ekiple çalışmanız çok daha avantajlı olacaktır. Petek temizliğini kendiniz yapmaya çalışırsanız sorunlarının da büyük olacağını unutmamalısınız. Çünkü bilinçsizce kullanılan kimyasallar hem peteklere hem de sisteme çok daha fazla zarar verecektir. Bu nedenle hangi kimyasalın ne kadar kullanılması gerektiğine ve nerede kullanılması gerektiğine sadece bahsettiğimiz profesyonel firmalar karar verebilir.

Makineler Kullanılarak Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Petek temizliği için kullanılan iki makine olduğunu söyleyebiliriz. Genel olarak temizlikte dikkat edilecek olanlar bunlardır:

  • Petek temizleme için kullanılan koruma kimyasalı, tesisat sistemini koruyacağından her makine temizliği sonrasın kullanılır.
  • Hava ve su karıştırarak çalışan petek temizleme makinası ilaçsız olarak çalışır.
  • Basit adımlarla çalıştığını söyleyebileceğimiz hava ve su ile çalışan makine dışında basınç üreten ikinci bir makine vardır. Basınç tesisat sisteminin içerisinde bulunan tüm yabancı maddeleri dışarı atar.

Kalorifer petek temizliği radyatör temizliği solüsyonlu olarak da ancak işin deneyimlileri tarafından yapılabilir. Bu nedenle yapmanız gereken bir an önce profesyonel bir ekiple anlaşmak olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button