0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Petek Temizliği Ne Zaman Yapılır? Petek Temizliği Neden Önemlidir?

07 Kasım 2018
1 kez görüntülendi
Petek Temizliği Ne Zaman Yapılır? Petek Temizliği Neden Önemlidir?

Petek temizliği sıklığı hakkında ortalama bir zaman söyleyecek olursak 2 senede bir yapılmasının makul olduğundan bahsedebiliriz. Temizlik sayesinde doğalgaz tasarrufu sağlayan evler bunu genelde 2 senede bir düzenli olarak yapmaktadır. İlaçlı ya da makineli olarak genelde iki şekilde yapıldığını söyleyebileceğimiz kombi ve petek temizliği kısa sürecek ve herhangi bir dağınıklık da yaratmayacaktır. Petek temizleme işlemini yapmak için profesyonel destek aldığınız ekipler iki farklı cihaz yönteminden birini kullanacaktır diyebiliriz.

İlaçlı Petek Temizliği Nasıl Yapılıyor?

Petek temizleme kimyasalı nasıl kullanılır sorusu için öncelikle kullanılan ilaçların markasına bakmalı ve anlaştığınız firmanın güvenilir olduğundan da emin olmalısınız. Sonrasında kolaylıkla temizlik işlemi için randevu alabilirsiniz.

  • İlaçlama ekibinin kullandığı kimyasalın evinizdeki peteklere zarar vermeyen bir yapıda olduğu bilinmeli ve mutlaka markası araştırılmalıdır.
  • Peteklere giden su çok kireçliyse temizlik işleminin 3 senede bir olması gerektiğini de unutmamalı ve çok sık temizlik yaptırmamalısınız.
  • Eğer ısıtma borularınızda fazla korozyon olduysa asitli ilaç kullanmak daha fazla risk teşkil edebileceğinden dikkat edilmelidir. ehlikeli
  • Petek temizliğini bitirdikten sonra mutlaka tüm asidi yok etmek gerekir. Çünkü içeride asit kalırsa kombi basıncı da artar.

Petek Temizliğinin Avantajları Nelerdir?

İlaçsız petek temizliği işleminin ve ilaçlı petek temizliğinin pek çok avantajı olduğunu söyleyebiliriz. Bunlardan biri de sistem içerisindeki tortulanmanın ve kirecin azalması, sistemin çok daha sorunsuz, ilk günkü gibi çalışmasıdır. Petek temizliği sayesinde siz de sistemin ısıtmasından eskisi gibi verim alabilecek ve doğalgaz faturasından da tasarruf sağlayabileceksiniz. Ayrıca petek temizliği ile daha az yakarak daha çok ısınacağınızdan evinizde kendinizi daha rahat hissedebilirsiniz.

Petek Temizliği Fiyatı Nasıl Belirlenir?

Petek temizliği kaç yılda yapılır sorusu için ortalama olarak 2 senede bir yapıldığını söyleyebileceğimiz bu işlem için fiyat tamamen kullanılan yönteme, cihaza ve peteklerin boyutuna göre belirlenecektir diyebiliriz. Bu değişkenler hesap edildiği zaman farklı firmaların size sunacağı fiyat teklifleri de değişkenlik gösterebilir. Bu nedenle iyi bir araştırma yapılmasın önem teşkil edecektir.

İlginizi Çekebilir;

Cihaz İle Su Kaçağı Tespit No

Petek Temizliği Ne Kadar? Petek Temizliği Ne Kadar Sürede Yapılmalı?

Petek Temizliği Kaç Para? Petek Temizliği Kaç Saat Sürer?

Petek Temizliği İlaçlı, Petek Temizliği İyi midir?

Üsküdar Petek Temizliği, Şile Petek Temizliği

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button