0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Petek Temizliği Nedir? Petek Temizliği Sancaktepe

04 Kasım 2018
1 kez görüntülendi
Petek Temizliği Nedir? Petek Temizliği Sancaktepe

Petek temizliği kalorifer peteği içerisindeki kireçlenmeyi çözen ve biriken tortuları açan bir işlemdir. Petek temizliği yaptırarak evinizde daha önce hiç ısınmadığınız kadar ısınabilir ve sıcak suyun çok daha rahat bir şekilde gezinmesini sağlayabilirsiniz. Petek temizliği sayesinde doğalgazdan ciddi bir şekilde tasarruf edebilir ve böylece evinizde daha ucuz faturalarla daha çok ısınmanın tadını da çıkarabilirsiniz.

Petek Temizliği İçin Kullanılan Yöntemler Nelerdir?

Petek temizleme işlemi için kullanılan yöntemleri ikiye ayırabiliriz. Su ve hava makineli temizlik ile basınç makineli temizlik olarak ayırabileceğimiz bu yöntemlerde her bir sistem için farklı ilaçlar kullanılır. Ancak hava ve suyla çalışan makine için kimyasala gerek yoktur. Sadece temizlik bittikten sonra petek koruyucu kimyasalın kullanılması gerekir. Bu kimyasal kullanıldıktan sonra peteğiniz sorunsuz bir şekilde çalışacak ve sıcak su dolaşımı çok rahat bir şekilde devam edecektir. Petek bakımının iki senede bir yapılması tavsiye edilir.

Profesyonel firmalar hangi ilacın ne kadar kullanılması gerektiğini bildiği için bu firmalara güvenerek temizletmek önemlidir. Aksi durumda kalorifer sistemi daha çok zarar görebilir.

Kimyasal İlaçlar Her Durumda Kullanılır mı?

Makinasız petek temizleme işlemlerinde kimyasallar kullanılsa da her petek temizliğinde kimyasal ilacın kullanılmadığını söyleyebiliriz. Bu nedenle kimyasal ilaçları kullanmadan da temizlik yapan firmalara danışmalısınız. Zaman kalorifer tesisat sisteminin eski olduğu binalarda bu kimyasallar sistemde delik açabileceği için son derece zararlı olmaktadır. Yapılması gereken bilinçli hareket etmek ve doğru bir şekilde temizlik işleminin bitmesini sağlamaktır. Aksi durumda kimyasal ilaçlar sonucunda tesisat zarar görecektir.

Petek Temizliği Fiyatı Nasıl Belirlenir?

Petek temizleme nasıl yapılır ve fiyat nasıl belirlenir sorusu için öncelikle hangi yöntemle temizlik yapılacağının bilinmesi gerekir. Fiyat kullanılan cihaza ve peteklerinizin sayısına, büyüklüğüne göre değişkenlik gösterecektir. Farklı boyutlardaki petekler için her firma farklı fiyat da verebilir. Bu nedenle iyi araştırma yapılmalı ve sizin için ekonomik olan tercih edilmelidir. Petek temizleme makinası dışında uygulanan kimyasal işlem için hiçbir ekstra ücret alınmaması gerektiğini de bilmelisiniz.

İlginizi Çekebilir;

Radyatör Petek Temizliği Nasıl Yapılır, Sancaktepe Petek Temizliği

Sancaktepe Su Kaçağı Tespiti

Petek Temizliği ve Kombi Bakımı, Petek Temizliği Yapan Firmalar

Tuvalet Tıkanıklığını Açma Yöntemleri

Bahçelievler Tıkanıklık Açma İşlemi Sırasında Kullanılan Cihazlar

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button