0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Petek Temizliği Şart Mı, Petek Temizliğinin Önemi

05 Kasım 2018
2 kez görüntülendi
Petek Temizliği Şart Mı, Petek Temizliğinin Önemi

Petek temizliği gerekli mi forum sitelerinde çokça tartışılan bir konudur. Bu konu hakkında bazıları petek temizliği gereksizdir dese de peteklerin temizliği yapılmadığı zaman verimsizleşeceğini göreceksiniz. Isı peteğin her alanına eşit yayılmayacak ve doğal gaz faturanız kabarık gelmeye başlayacaktır. Peteklerin altında biriken kireç ve kirlerden dolayı peteğin alt kısımları ısınmamaya başlayacak ve israfa neden olacaktır.

Petek temizleme forum sitelerinde bir başka tartışılan konusu ise petek temizliği zararlımı sorusu üzerinden yapılır. Kimileri petek temizliği için kullanılan kimyasal ilacın peteklere zarar verdiğini ve peteklerin ömrünün kısaldığını iddia etmektedirler. Ancak bu yanlış bir düşüncedir. Petek temizleme suları peteklere zarar vermemektedir. Petekler içinde bulunan kiri, kireci ve pası yok ederek peteklerin daha iyi ısı vermesini sağlayacaktır.

Petek Temizliğinin Önemi

Petek temizliği düzenli olarak yapılmadığı zamanlarda petek içerisinde kirler, kireçlenmeler birikerek tortu oluşturacaktır. Bu tortular nedeni ile peteklerin alt kısımları ısınmamaya ya da daha az ısınmaya başlayacaktır. Bu nedenle istediğiniz sıcaklığı elde etmek için doğalgazınızın derecesini yükseltmek zorunda kalacaksınız. Bu durumun önüne geçmek için peteklerinizin temizliğini düzenli olarak yaptırmalısınız. Düzenli yapılan petek temizliği ile hem bütçenizden tasarruf edeceksiniz hem de eviniz daha sıcak bir hale gelecektir.

Petek Temizliği gerekli mi?

Petek temizleme kombinin ve peteklerin sağlığı için gereklidir. Petek temizleme işlemi 1-2 saat içerisinde yapılmakta olup evi kirletmemektedir. Bu işlem için sadece bir petek sökülür ve o petek genellikle banyo ya da tuvalet peteği tercih edilir. O petek içerisinden tüm peteklerin temizliği yapılır ve kirlerden arıtılır. Bu işlem sırasında evin hiçbir bölgesinde kirlenme olmaz. Petek temizleme ilacı tüm petekler içerisinde sirkülasyon edilerek tüm peteklerdeki kir ve kireçler sökülüp atılır.

Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Petek temizliği kimyasal bir ilaç ve petek temizleme makinesi ile çok kolay bir şekilde yapılmaktadır. Petek temizleme ilacını bir petekten tüm peteklere aktarılır ve petekleri içerisindeki kireçler çözdürülür. Daha sonra petek temizleme makinesi ile petekler içerisindeki su ve kireçler dışarı çıkarılır.

İlginizi Çekebilir;

Kırmadan Su Kaçağı Tespiti Zeytinburnu

Petek Temizleme Firmaları En Uygun Fiyat

Petek Temizliği Ümraniye, Petek Temizliği Üsküdar

 Gider Tıkanıklığı Açma Hizmeti

Petek Temizliği Nasıl Yapılır Evde? Petek Temizliği Ne İşe Yarar?

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button