0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Petek Temizliği ve Kombi Bakımı, Petek Temizliği Yapan Firmalar

08 Kasım 2018
1 kez görüntülendi
Petek Temizliği ve Kombi Bakımı, Petek Temizliği Yapan Firmalar

Petek temizliği bakımı yapan firmalar aynı zamanda kombi bakımı da yapmaktadır. Ancak kombi bakımı ve petek bakımı farklı şekillerde yapılacağı için, petek temizliği esnasında şebeke suyu kullanılmalıdır. Aksi durumda hem petekler hem de kombi fazla zarar görebilir.

Petek Koruyucu Kimyasalı Kombi Bakımında Kullanılır mı?

Evde petek temizleme işlemini kendiniz kimyasalla yapamayacağınız için profesyonel bir firma ile anlaşmalısınız. Kombi bakımında da kullanılan petek koruyucu kimyasalı, kalorifer tesisatına herhangi bir yan etkisi olmayan, kombi için de kullanılan bir kimyasaldır. Su kaçaklarını engellemeye yardımcı olduğu için özellikle önemli olduğunu söyleyebileceğimiz bu kimyasalın tüm peteklere dağılması için kombinin yaklaşık olarak 1-2 saat çalışması gerekecektir. Etkisi iki sene sürdüğü için her petek temizliğinden sonra kullanılır.

İlaçlı Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

İlaçsız petek temizliği ve ilaçlı petek temizliği olarak ayırabileceğimiz temizlik yöntemlerinde kimyasal kullanılarak yapılan temizliğin kimi tesisatlarda daha etkili olduğunu görebiliriz. Tortuların ve biriken atıkların çok tıkama yaptığı durumlarda ancak kimyasal açıcılar bir tepkime yaratacak ve sistemin açılmasını sağlayacaktır. Bunun için kullanılan basınçlı makineler olsa da kimyasallar tam olarak hızlı bir şekilde etki ettiğinden sonuçları net olan bir temizlik yöntemi olacaktır. Fakat yine de kimi eski tesisatlarda kimyasalların sisteme daha çok zarar verdiği tespit edildiği için ilaçsız temizlik işlemi uygulanmaktadır diyebiliriz. Buna karar verecek olan da profesyonel ekipler olduğu için tesisat durumunuza göre yöntemi belirlemeli, daha sonrasında da fiyat almalısınız.

Kombi Temizliği Nasıl Yapılır?

Makinasız petek temizleme işlemi için kullanılan kimyasal ilaç, kombi için kullanılmaz. Ancak kombi temizliği için uygulanan farklı bir işlem vardır. Kombinin suyu tümden değiştirilecek ve kombi basıncına bakılacaktır. Eğer basınç yüksekse şebeke suyuna göre ayarlamalar yapılacaktır. Çok kireçli olan sularda kombi ve petek bakımı 3 seneyi bulabilir. Bunun nedeni sistemin zarar görmesini engellemek ve tesisatta kimyasal ilacın delik açmasını engellemektir. Profesyonel firmalardan yardım alarak kombi ve petek temizliğini sorunsuz bir şekilde yapabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir;

Petek Temizliği Nedir? Petek Temizliği Sancaktepe

Kalorifer Temizleme Kimyasalı

Tıkanıklık Açma Kimyasalı

Tıkanıklık Açma Kimyasalı

Petek Temizliği Nasıl Olur, Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button