0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Petek Temizliği Yapılmazsa Ne Olur? Petek Temizliği Yapımı

25 Kasım 2018
1 kez görüntülendi
Petek Temizliği Yapılmazsa Ne Olur? Petek Temizliği Yapımı

Petek temizliği yaptırmak için profesyonel firmalarla iletişim kurmalı ve daha az doğalgaz faturası ödemek için peteklerinizin bakımını düzenli olarak yaptırmalısınız. Kombi ve petek temizliği yapan firmalar sayesinde ısınma veriminizi arttıracak ve daha sonradan çıkabilecek kalorifer sistemi problemlerinin de önüne geçmiş olacaksınız. 2 senede bir yapılan petek temizliğinin kalorifer peteği kullanım ömrünü arttırdığını ve size tasarruf ettirdiğini unutmamanız gerekir.

Petek Temizleme İşlemi Yöntemleri Nelerdir?

Petek temizleme işleminin yöntemi için iki cihazda söz edilebilir. Bunlar hava ve su ile çalışan cihaz ve basınç ile çalışan cihazdır. Hava ve su ile çalışan cihazlarda kimyasala gerek duymadan da temizlik yapılabilir. Böylece petekler ve kalorifer sistemi zarar görmez. Tortuların temizlenmediği durumlarda basınçlı cihaz kullanılabilir.

Her iki cihazdan sonra kimyasal koruma ilacı kullanılır. Kimyasal koruma ilacı için firmaların ekstra bir ücret talep etmesi söz konusu değildir. Bu işlemin yapılmasının nedeni temizliğin garanti altına alınması ve kireçlenme gibi sorunların tekrarının da önlenmesidir diyebiliriz.

Kimyasal ile Petek Temizleme Ne İşe Yarar?

Petek temizliği nedir ve kimyasal ile petek temizlemenin avantajları nelerdir gibi soruları profesyonel firmalar çok daha açık bir şekilde cevaplayacaktır. Ancak kimyasallar özellikle kombinizi de temizleme etkisi olduğu için güçlü temizleyicilerdir. Eğer tesisatınız eskisi kadar ısıtmıyorsa ve pislik tortuları varsa, kimyasal ilaçla temizlik işlemi gerekebilir. Böylece kombiniz de temizlenmiş olur ve kombi yedek parçalarınızın ömrünü uzatmış olursunuz. Faturanız daha az gelir ve peteği uzun yıllar daha kullanmaya devam edebilirsiniz.

Petek Temizliği Kaç Yılda Bir Yapılmalı?

Peteklerdeki siyah su ve tortu birikimini önlemek için yapılan petek temizliği ortalama 2 senede bir yapılmalıdır. Ancak sistemdeki suyun çok kireçli olması durumunda tesisatın zarar görmemesi için bu işlem 3 senede bir olarak uzayabilir. Bunu ancak profesyonel ekipler kalorifer sistemini incelediği zaman anlayacak ve buna göre bir sıklık belirleyecektir. Kendiniz temizlik yapmaya çalıştığınızda sisteme ve peteklere daha çok zarar verebileceğinizi unutmamalı ve buna göre önlem almalısınız.

İlginizi Çekebilir;

Petek Temizliği Ne Kadar Sürer? Petek Temizliği Ne Zaman Yapılmalı?

Petek Temizliği Nasıl Olur, Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Petek Temizliği Ne Kadar? Petek Temizliği Ne Kadar Sürede Yapılmalı?

Su Kaçağı Tespiti Kocaeli

Su Kaçağı Nasıl Anlaşılır; Belirtileri

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button