0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Petek Temizliği Yaptırılmalı mı? Petek Temizliği Yapılmalı mı?

23 Kasım 2018
1 kez görüntülendi
Petek Temizliği Yaptırılmalı mı? Petek Temizliği Yapılmalı mı?

Petek temizliği yaptırmak için öncelikli olarak bakım ve temizlik ihtiyacının geldiğine emin olmanız gerekir. Eğer artık eviniz eskisi kadar ısınmıyorsa, doğalgaz faturası aynı gelmesine rağmen üşüyorsanız ya da petek borularında akıtma ve benzeri sorunlar varsa, bakım ve temizlik zamanı gelmiş olabilir. 2 senede bir yapılan petek temizliği gerekli mi forum sitelerinde de sıklıkla karşılaşılan bir konudur. Bu nedenle siz de yaptıranların yorumlarına göre bir firma önerisi alabilirsiniz.

Petek Temizliği Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

  • Kalorifer peteği sisteminiz öncelikli olarak incelenmeli ve eğer çok kireçliyse 3 senede bir temizlik sıklığının belirlenmesi gerektiğini söyleyebiliriz.
  • İlaçlama firmasının kullandığı kimyasal ilacın petekleri tahrip etmeyecek bir yapıda olduğu belirlenmelidir ve buna emin olunarak başlanmalıdır.
  • Petek temizliği bittikten sonra tüm asidi yok etmek büyük sorunlarla karşılaşmamak için önemlidir. Çünkü eğer sistem içerisinde asit temizlenmezse kombi basıncı da artacaktır.
  • Sistemdeki ısıtma boruları normalden daha çok korozyona maruz kaldıysa asitli ilaç kullanmak avantaj değil bir dezavantaj olacağından dikkat etmek gerekir.

Petek temizleme faydalı mı sorularına cevap almak için daha önce petek temizliği yaptıranların yorumlarını da alabilir ve dikkat edilecek hususlar çerçevesinde siz de evinizin petek temizliğini yaptırabilirsiniz.

Petek Temizliği Ücretleri Nelerdir?

Petek temizliği yaptıran var mı ve ücretleri neler gibi sorulara yanıt almak için her firmanın farklı kriterlere göre fiyat belirleyebileceğini unutmamalısınız. Ancak genel olarak petek sayısı, kullanılan temizlik yöntemi baz alınarak fiyat belirlenir. İşlem sonunda yapılan koruma kimyasalı için ekstra bedel ödenmez.

Petek Temizliği Makinası Nedir?

Petek temizleme yorumları iki tip makinanın da farklı avantajları olduğu yönündedir. Su ve hava ile çalışan makine ile basınçla çalışan makine arasında farklar vardır. Birinde kimyasal kullanmak gerekli değilken diğerinde kimyasal kullanılmalıdır. Her firma tesisatın ve peteklerin durumuna göre doğru makineyi tercih ederek, sisteme zarar vermeyeceğinden emin olduğu bir temizlik işlemi yapar. Sonrasında da koruma kimyasalını kullanarak temizliği garantiler ve temizlik işlemine son verir.

İlginizi Çekebilir;

Petek Temizliği Ne Kadar? Petek Temizliği Ne Kadar Sürede Yapılmalı?

Su Kaçağı Nasıl Anlaşılır; Belirtileri

Sapanca Kaçak Su Kırmadan Bulma-Tespit, Onarım

Cihazla Su Kaçağı Tespiti Firma No

Evdeki Su Kaçağı Nasıl Bulunur?

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button