0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Petek Üstü Temizleme, Petek Izgara Temizleme

26 Kasım 2018
2 kez görüntülendi
Petek Üstü Temizleme, Petek Izgara Temizleme

Makinasız petek temizleme işlemleri petek içerisindeki kozları tam anlamı ile temizleyemez. Bu yüzden kalorifer petekleri içerisindeki tozları temizlemek için yüksek basınçlı buhar makineleri kullanılır. Bu kuru buhar makineleri yardımı ile kalorifer içindeki kıvrımların her noktasına ulaşılarak temizleme işlemi yüzde yüz uygulanır. Bu işlem için sadece peteklerin üstü çıkarılır.

Kalorifer Peteği Üstü Nasıl Sökülür?

Kalorifer peteği üstü nasıl sökülür? Kullanıcıların merak ettikleri konulardandır. Petek üstündeki kapat petek temizleme tesisatçıları tarafından oldukça dikkatli bir şekilde sökülür. Sonrasında ise basınç ve buhar uygulayan makine yardımı ile temizleme işlemi yapılır. Temizleme işlemine başlamadan önce peteğe yapışan bir bez ile peteğin alt tarafı örtülür ki petek içerisindeki tozlar eve yayılmasın. Petek temizleme işlemini yılda bir kez bu işin uzmanlarına buharlı ve basınçlı makineler ile yaptırmanız sağlığınız açısından önerilmektedir.

Petek Izgara Temizleme

Kalorifer peteği ızgaraları genellikle ıslak bir bez yardımı ile temizlenmektedir. Ancak bu temizlik sadece peteğin üst ızgarasını temizlemektedir. Peteğin iç kısımlarında birikmiş olan tozlar kış aylarında kalorifer peteğinin yanması ile birlikte içerisindeki tozları dışarı çıkaracaktır. Havaya yayılan tozlar sağlığınız için zararlı olduğu gibi alerjisi bulunan insanları da oldukça fazla etkilemektedir.

Petek üstü temizleme işlemleri petekleri sökmeden temizleme yapılır. Temizlik sonrasında da eviniz oldukça temiz bir şekilde bırakılır. Temizleme işleminden dolayı hiç bir şekilde kir ya da eve ve peteklere zarar gelmez.

Petek Üstü Temizlemenin Yararları

Petek üstü temizlemesi kalorifer peteği kapağı çıkarılarak yapılır ve başka da bir işleme gerek duyulmaz. Temizleme işlemi sonucunda peteğinizin içinde görünen toz yumakları tamamen temizlenmiş bir hal alacaktır. Tertemiz petek görüntüsü ile hem hijyenik bir ortam olacak hem de hoş bir görüntü ortaya çıkacaktır.

Petek üstü temizlemesi ile peteklerinize ısı daha çok yayılacak ve yakıt ödemeleriniz de bu sayede azalacaktır. Hem sağlık açısından hem de maddi açıdan petek temizliği yaptırmak oldukça önemli bir konudur. Aile bireylerini de sağlığı için muhakkak derinlemesine bir petek temizliği yaptırmalısınız.

İlginizi Çekebilir;

En Hızlı Şekilde Su Kaçağının Tespiti

Petek Ve Tesisat Temizliği, Petek Yıkama Ve Temizliği

Petek Toz Temizliği, Petek Ustu Temizleme

Petek Temizliği Yapan Firmalar

Petek Temizliği Şart Mı, Petek Temizliğinin Önemi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button