0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Pimaş Tıkanıklığı Açma İşlemi

17 Nisan 2018
1 kez görüntülendi
Pimaş Tıkanıklığı Açma İşlemi

Pimaş; banyo , küvet ve diğer borulardan kanalizasyona bağlanan boru hattına verilen isimdir. Arızalanması durumunda en çok sorun yaratacak olan boru tiplerinden biri pimaş boruları olarak bilinmektedir. Pimaş borularına müdahale bazı durumlarda logar kapaklarından yapılabilmektedir. Pimaş borularında arıza meydana gelmesi durumunda aşırı gaz çıkışı yaşanacak ve bu gazlar dışarı atılamayacaktır. Bu sebeple pimaş boruların patlayabildikleri bilinmektedir.

Pimaş Tıkanıklığı Sebebi

Eskiden tıkalı pimaş açma yöntemlerinde kırma işlemine başvurulurdu.Fakat son dönemlerde çevreye zarar vermeden pimaş borularını onarabilmek üzere geliştirilmiş ürünler bulunmaktadır. Bakımsız olan pimaş borularının patlaması ve arızalanması olasıdır. Pimaş boruların sürekli olarak bakımının yapılması gerekmektedir. Arızalanmalar ve sakıncalı durumlar genellikle bakımsızlıktan kaynaklanmaktadır.

Tıkalı Klozet Açma İşlemlerinizi Özenle Gerçekleştiriyoruz

Tıkanan klozetler evde bulunan en pis su giderlerinin biriktirdiği sulardan oluştuğundan taşması en korkulan noktalardandır. Bu konuda alt katlar her zaman daha şanssız konumdadır. Zira üst katlardaki kullanım hatalarının ceremesini genellikle her zaman alt kat larda oturanlar çekmektedir Bu nedenle de özellikle bodrum katlarında yaşayan daire sahipleri klozet taşması konusunda dikkatli olmalıdır.

Tıkalı Klozet Açma da Kırma Var mı?

Bu konudaki çekincelerinizi gidermek adına öncelikle hemen belirtelim ki evlerinizde oluşan klozet taşmalarında ilk evvela görüntüleme yöntemlerinden faydalanmadan asla bir karonuza dahi zarar vermiyoruz. Giderlerinizde pimaş boyu iç görüntüleme yaparak tıkanıklığın odak noktasını ve sebebini tespit ederek o nokta da  helezon yaylı kollara sahip olan robotlarımız sayesinde ya da yüzsek basınçlı su yıkamaları sayesinde olaya müdahale ediyoruz.

Robotla Tıkanıklık Açma Bizim İşimiz

Evlerimizin ya da ofislerimizin bulunduğu apartmanlarda dairelerimizin içinde mutlu mesut yaşarken bazı kullanım hatalarına bağlı olarak (kimi zaman tesisatın eksi olmasından da kaynaklanan)  alt yapıda bulunan su tesisatlarının tıkanıklığına rastlanabilir. Bu durumlar kimi zaman kendi dairelerimizin içinde kaynaklanabildiği gibi bizimle hiç alakası olmayan ve üst dairelerin kapsamında olabilse de, su bulduğu ilk yoldan kendini dışarı verebildiği için  bizim dairemizde de sorun yaratabilir.

Teknolojide Gelinen Son Nokta Robotla Tıkanıklık Açma Nedir?

Robotla tıkanıklık açma pimaş boruların içine gönderilebilen ve helezonik yaylı ve farklı uçlardaki aparatlara sahip olan bir cihazdır. Bu cihaz sayesinde boruların içinde dilediğimiz gibi ilerleyebilir ve tıkanıklıkları da anına açabiliriz.

Lavabo Açma İşlemlerimizle Hizmetinizdeyiz

Lavabo açmak bazen kolay bir işlemse de, bazen de acemi kişileri aşan bir iş olabilir. Zira daire sahipleri tıkanan lavabolara üstten yani yüzeysel yönden baktığından tesisatın içinde olup biteni asla göremez. Fakat lavaboların iç tesisatında ki durumu ancak işin uzmanı profesyonel tesisatçılar kanalların içlerini gözlemleyebildikleri kameralar sayesinde rahatça görüntüleyebilir.

Tesisat Ustası Lavaboyu Nasıl Açar?

Lavabo tıkanıklıklarında büyük bir parçanın giderin farklı bir bölgesini mi tıkadığı ya da  ufak partiküllerin hemen lavabo altındaki pimaş  borusunu mu tıkadığını üstten bakıldığında göremezsiniz. Bu açıdan tıkanan lavaboları açmak konusunda da profesyonel bir ustadan yardım almanızı öneririz. Böylece kanal içi görüntüleme alınır ve en azından tıkanıklığın bir daha tekrarlama olasılığı ortadan kalkar.

İlginizi Çekebilir;

Tıkanıklık Açma; Küvet

Esenyurt Su Kaçağı Bulma

Tıkanık Pimaş Açma

Robotla Boru Tıkanıklığı Açma

Kanal Görüntüleme

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button