0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Pis Su Kaçağı Nerde Diye Düşünüp Durmayın, Bırakın Biz Sizin Yerinize Halledelim!

24 Şubat 2018
1 kez görüntülendi
Pis Su Kaçağı Nerde Diye Düşünüp Durmayın, Bırakın Biz Sizin Yerinize Halledelim!

Günümüz şartlarında yapılan binalarda veya bazı eski binalarda yaşanan en büyük problemlerden biri de tesisat kaçaklarını oluşturmaktadır. Maalesef aile bireyleri için de çok fazla sıkıntıya neden olan bu durum bazen tespit edilememekte, ne kadar çeşitli ustalar veya tesisat görevlilerince tamir edilse de su kaçağı bulunamamaktadır.

Özellikle banyo su kaçağı aynı apartmanı paylaşan komşular arasında sıkıntılara neden olabilmekte, hem sızıntıyı yaratan banyoda hem de etkilenen aşağı dairede sıva ile ilgili sorunlar meydana gelebilmektedir. Eski zamanlarda pis su kaçağının tespiti için bir hayli uğraşılmaktaydı. Bazen sadece su kaçağının etkilendiği bölüm kırılıp yeniden yapılmaya çalışılsa da sorun giderilmemekte, bütün tesisatın baştan kırılıp yeniden düzenlenmesine kadar durum büyüyebilmekteydi. Bu da ev sahibi için maddi manevi birçok zorluğu beraberinde getirmekteydi.

Su sızıntısı neden oluşmaktadır;

  • Sudaki yüksek basınç nedeniyle boruda patlamalar oluşmaktadır. Bu patlamalar da su sızıntısını meydana getirebilmektedir.
  • Bazı durumlarda tesisatı yapan firma veya ustanın işini tam anlamıyla iyi yapamamasından ötürü su kaçağı sorunları yaşanabilmektedir.
  • Zamanla boruların çok eskimesi, eskiyen borulardan pis su kaçağı meydana gelebilmektedir.

Yaşanan bu sıkıntılar ayrıca hane halkının fazlaca su faturası ödemesine de yol açmaktadır. Su sızıntısının nereden olduğu, neden kaynaklı olduğunun anlaşılabilmesi için konuyu usta ellere bırakmak gerekmektedir. Teknolojinin henüz günümüz kadar gelişmediği zamanlarda deneme yanılma yöntemleriyle, insanların sürekli banyolarının tesisatlarını,duvarlarını kırdıklarını ve sonuç alamadıklarını duyardık. Ancak günümüzde çıkan yeni cihazlarla, hiçbir fayans duvar ya da tesisat kırılmadan banyo su kaçağı tespit edilebilmektedir.

Fayanslar kırılmadan kaçağı tespit etmek mümkün mü? : Fayanlara ya da tesisata zarar gelmeden sadece robot teknolojisiyle su kaçağını bulmak artık mümkün hale gelmiştir. Muhakkak bireylerin tercih edeceği bu yol; hem oldukça kabarık gelen su faturalarının önüne geçebilecek hem de banyoya zarar gelmeden kaçak sunun tespiti oldukça kolay olacaktır. Ayrıca sadece kaçağın olduğu daire etkilenmemekte, damlaların ulaştığı,aktığı alt dairede de problem teşkil etmektedir. Sorun ne kadar hızlı çözülürse, zararın büyüklüğünün önüne geçmek de o kadar kolay olacaktır.

Banyoyu kırmadan su kaçağını tespit etme teknolojisi artık neredeyse bütün tesisatçılarda yaptırılması mümkündür. Bunun için lokasyonunuza en yakın su kaçağı servisi veya tesisatçıdan konu ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

Ayrıca uygulanan bu yöntem, kişilere diğer zor uygulamalara oranla çok daha az maliyetli olmaktadır. Bireyler de kendi hesaplarını düşünüp, kendileri için en uygun seçeneği belirleyip kısa sürede bu sorundan artık kurtulabilmektedir. Firmaların bu işlemi yaptıktan sonra tüketiciye sundukları bir garanti süresi de bulunmaktadır. Bu garanti süresi bile, müşterinin içinin rahat etmesi ve robot teknolojisi uygulamasına güvenmesi için büyük bir adımdır.

İlginizi Çekebilir;

Pis Su Kaçağı Nerde Diye Düşünüp Durmayın,Bırakın Biz Sizin Yerinize Halledelim!

İstanbul Hızla Gelen Tesisatçı

Esenyurt Su Kaçağı Tespiti

Su Kaçağı Tespiti Kocaeli

Su Kaçağında Yapılması Gereken Önemli İşlemler

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button