0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Pis Su Kaçağı Nerde Diye Düşünüp Durmayın,Bırakın Biz Sizin Yerinize Halledelim!

01 Mart 2018
1 kez görüntülendi
Pis Su Kaçağı Nerde Diye Düşünüp Durmayın,Bırakın Biz Sizin Yerinize Halledelim!

Su kaçakları özellikle apartman dairelerinde birçok sorunlar ortaya çıkarmaktadır. Hem kaçağın meydana geldiği daire hem de alt daire etkilenmekte, sorunun çözümü için birçok yol aranmaktadır. Öncelikle su kaçağı denildiğinde akla sadece bu kaçağın temiz su borularında olabileceği gelmemelidir.

Su kaçakları;

 • Tuvalette,
 • Banyoda,
 • Mutfak gider borularında,
 • Her türlü atık ve pis su borusunda bulunmaktadır.

Pis su boruları da sızıntı ve kaçaklara meydan vermektedir. Bu boruların delinmesinde boruya içten hızla düşebilecek çivi veya metal uçlu cisimler de zarar vermektedir. Bu durumun en iyi yani tesisatçıların pis suyu, temiz sudan ayırabilmeleridir.

Robot Cihazlarla Yapılan Tespitler Şu Şekildedir;

 • Binalarda herhangi bir yere zarar vermeden cihazla su kaçağını, banyo su kaçağını ve pis su kaçağını bulma ve tamir,
 • Tıkalı atık su borularının, tıkalı kanalizasyon su borularının video ile görüntülenmesi,
 • Tıkanmış atık ve kanalizasyon borularının video ile görüntülenmesi,
 • Kameralı sistemler ile su kaçağının tespitini yapmak,
 • Dinlenme cihazı adı verilen hassas bir aletle sıcak su ve soğuk suyu tesisatlarında su kaçağını hızlıca tespit edebilme,
 • Yardımcı cihaz olarak kullanılan termal kameralar,
 • Pis su kaçağı kamerası ile her türlü tesisat hatasını,kırık boruları cihaz ekranında takip edebilme,
 • Yine termal kamera gibi yardımcı cihaz olarak kullanılan nem ölçer aleti, robot cihaz ve aletlerle yapılabilen tespitler arasında yer almaktadır.

Tamirat Fiyatları Nedir? : Şüphesiz su kaçağı durumunun büyüklüğüne göre ve tercih edilen tesisat ekibinin kalitesine göre ödeyeceğiniz tamirat fiyatları farklılık gösterebilmektedir. Su kaçağının tespit edilebilmesi için tesisat ekipleri en doğru yöntemler ve en doğru teknikler kullanılmak koşulu ile piyasada bir fiyat listesi hazırlanmaktadır. Bu işlemi yaptırmak isteyenler minimum bir işlemde göreceli olarak 50TL ile 150TL arasında bir fiyat skalasının olduğunu bilmeleri gerekmektedir. Muhakkak ki bu fiyatların şehir ve semt bazında da değişkenlik gösterebileceği unutulmamalıdır. Tamir fiyatları müşteriden alınan onayla geçerli olacaktır. Önce durum tespiti ardından fiyatın belirlenmesi dahilinde müşteri bilgilendirilmekte, müşterinin kabul etmesi durumunda işlemler hızlandırılacaktır.

Kırılan yerlerin tamirinin yapılması, gelen ekip tarafından gerçekleşirilmekte midir? :

Birçok müşterinin aklında bulunan en önemli soru; işlem bittikten sonra işlem yapılan yerin, dağılan fayansların gelen ekiplerce düzeltilip düzeltilmeyeceğidir. Pis su kaçağı ve banyo su kaçaklarını tespit edip gerekeni yapan ekipler; her ekibi kapsamamakla birlikte, genellikle kırılan yerlerin onarımını yapıp işlemlerini bu şekilde tamamlamaktadırlar.

Müşterinin elinde kırılan yeri onarak seramiğe benzer bir seramik varsa tamir hemen o anda halledilebilmektedir. Ancak o an için yoksa da gerekli seramikler temin edildiğinde ekiplerce kapatma işlemi gerçekleştirilecektir. Bu konuyla ilgili tesisat ekibinizle anlaşmadan önce görüşme sağlayabilirsiniz. Böylece hem su kaçağı probleminiz ortadan kalkmış olacak ve aynı zamanda da tamirin yapıldığı bölüm eskisi gibi görünecektir.

İlginizi Çekebilir;

Pis Su Kaçağı Nerde Diye Düşünüp Durmayın, Bırakın Biz Sizin Yerinize Halledelim!

İstanbul Hızla Gelen Tesisatçı

Esenyurt Su Kaçağı Tespiti

Su Kaçağı Tespiti Kocaeli

Su Kaçağında Yapılması Gereken Önemli İşlemler

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button