0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Radyatör Petek Temizliği, Radyatör Petek Temizliği İstanbul

18 Kasım 2018
1 kez görüntülendi
Radyatör Petek Temizliği, Radyatör Petek Temizliği İstanbul

Petek radyatör temizliği sayesinde doğalgaz faturasını %50’ye kadar indirmek mümkündür. Temizliği kendiniz yapabilirsiniz ancak doğru kalorifer petek temizliği radyatör temizliği solüsyonu kullanmadığınız zaman peteklerin kullanım ömrünü azaltmanız söz konusu olabilir. O nedenle işinin uzmanı olan kişilere güvenmek, onlardan yardım almak çok daha mantıklı olacaktır. Petek içerisinde kireç ve tortular yer almaktadır. Temizlik esnasında bu tortuların ev içerisine gelmesini de engellemek gerekecektir.

Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Petek temizliği yapılacaksa öncelikle özel makinelere ihtiyaç vardır. Bu makineler ile tesisat birleşme noktalarına müdahale edilmelidir. Peteklerden çok kombinin alt kısmından ya da banyo kısmında yer alan havlupan altından bu bağlantılar yapılıyor. Böylelikle kireçlerin çok daha uzun bir yol kat etmesine gerek kalmıyor. Genelde 2 ya da 3 bar ile çalışan makineler ile petek temizliği yapılıyor. Bunun nedeni ise petek altında kalan kireç ve tortuları havaya kaldırmak ve buradan dışarı atmak oluyor. Petek temizleme söz konusu olduğunda temiz su gelmeden temizlik hiçbir şekilde sona erdirilmez. Asit petekler için oldukça zararlıdır. O nedenle baz özellikli kimyasallar kullanılmalıdır.

Ne Zaman Petek Temizliği Yapılmalıdır?

Petek temizliği yaptırmak hem peteklerin kullanım ömrünü arttırıyor hem de doğalgaz faturasının çok daha uygun gelmesini sağlıyor. O nedenle peteklere iki yılda bir kere bakım yaptırmak lehinize oluyor. Petekler az ısındığında insanlar bunun kombi ile ilgili olduğunu düşünüyor ve dolayısıyla hemen kombi bakımı yaptırıyor. Ancak kombi bakımının yanında mutlaka petek bakımı da olmalıdır. Petekleri sökmeden temizleme işlemi uzman kişiler tarafından yapılıyor ve herhangi bir sorun yaşanmıyor.

  • Petekler tam olarak ısınmıyorsa,
  • Kombi sonuna kadar yansa bile yeterli ısı gelmiyorsa,
  • Tesisat sistemindeki son petek ısınmıyorsa,
  • Kombi arızaları sıklıkla yaşanıyorsa,
  • Kombi filtresinde tıkanıklıklar meydana geliyorsa petek temizliği yaptırmalısınız.

Petek Temizliği Neden Yaptırılır?

Kombi bakımı sırasında eşanjör temizliği yapılmıyor çünkü sadece toz temizliği ön plana çıkıyor. Eşanjör içerisinde çok fazla kireç oluşuyor. Eğer ki eşanjör içerisindeki kireç düzenli bir şekilde temizlenmezse kombide arızalar meydana gelebiliyor. Makinesiz petek temizleme sayesinde insanlar hem kombilerini hem peteklerini hem de ceplerini koruyabiliyor.

İlginizi Çekebilir;

Radyatör Su Kaçağı Önleyici

Petek Temizliği Yapan Firmalar

Radyatör Petek Temizliği Nasıl Yapılır, Sancaktepe Petek Temizliği

Petek Temizleme İşlemi

Kocaeli Su Kaçağı Firmaları

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button