Rezervuar Üst Kapağı Nasıl Açılır-Gömme Rezervuar Kapağı Açma

Rezervuar Üst Kapağı Nasıl Açılır ?

Rezervuar üst kapağı nasıl açılır? Rezervuar kapağı tuvaletlerde bulunan bir parçadır. Rezervuar kapağını açmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

1-) Klozetin arka kısmında, genellikle rezervuarın üstünde yer alan bir düğmeyi veya kolu bulun. Bu düğme veya kol, rezervuar kapağını açmanızı sağlayacak mekanizmayı kontrol eder.

2-) İlk adımda belirttiğim düğmeyi veya kolu kavrayın. Bu mekanizmanın bir düğme veya kol olduğu durumda, genellikle yukarıya doğru iterek veya çekerek çalışır.

3-) Düğmeyi veya kolu yukarı doğru iterek veya çekerek, rezervuar kapağının kilidini açın. Bazı tuvalet modellerinde düğme veya kol farklı şekillerde çalışabilir, bu yüzden kullanım kılavuzunu veya üreticinin talimatlarını takip etmek faydalı olabilir.

4-) Kapağı kilidinden açtıktan sonra, rezervuar kapağını yukarı doğru kaldırabilirsiniz. Dikkatli olun, çünkü içeride su olabilir ve kapağı kaldırırken su sıçraması olabilir.

Bu adımları izleyerek genellikle gömme rezervuar kapağını açabilirsiniz. Ancak her tuvalet modeli biraz farklı olabilir, bu yüzden belirli bir marka veya model için üreticinin talimatlarını takip etmek en iyisidir.

Gömme Rezervuar Kapağı Nasıl Açılır - Montaj Nasıl Yapılır?

Gömme rezervuarlar zamanla sudaki kireç, oluşan tortular, gömme rezervuar iç takımlarının imal edildiği plastik malzeme ve contaların eskimesi, yıpranması nedeni ile su kaçırmaya başlarlar. Su kaçırmanın dışında mekanik arızaları sebebi ile bozulurlar.

Bu konuda tecrübeniz yoksa tecrübeli bir tesisatçıdan yardım almanızı tavsiye ederiz. Buna rağmen yine rezervuar iç takım değişimini kendiniz yapmak isterseniz tüm sorumluluğun sizde olduğunu hatırlatmak isteriz.

Yeni Gömme Rezervuar sistemi yaptırmak veya mevcut gömme rezervuarınızda oluşan arızalar için bizden yardım alabilirsiniz.  Hizmetlerimizde kaliteyi ve uygun maliyeti müşterilerimize sunmaktayız.

0542 390 60 80 – Tesisatçı Recep Usta

Gömme Rezervuar İç Takım Değişimi ve Tamiri Nasıl Yapılır?

Bu anlatımımızda Vitra marka gömme rezervuar kullanılmıştır. Genel prensipleri aynı olmasına rağmen markalar arasında uygulama farklılıkları olacağını unutmayınız. Bu sebeple evinizde kullandığınız gömme rezervuara ait montaj kitapçığını ve gömme rezervuar iç takımına ait kitapçıkları saklayınız ve montaj-tamir esnasında mutlaka bu montaj kitapçıklarından yardım alınız.

Gömme Rezervuarınızın kapağını sağa doğru kaydırarak yerinden kurtarıyor ve kendimize doğru çekerek yerinden çıkartıyoruz.

Gömme rezervuar kapağı içindeki aparatları ile beraber satılmaktadır. Biz size adım adım gömme rezervuar kapağının nasıl söküleceğini resimli olarak anlatacağız.

İlk önce bir tornavida yardımı ile eski kapağın yan tarafından dışa doğru itin kapağın çıktığını göreceksiniz. Sonrasında kapağın altındaki plastik aksamın çıkartılması gerekiyor, plastik aksamlarının ayakları da gövdesi gibi plastiktir. Kırılmaması için bu noktada dikkatli davranmalısınız.

Plastik kapakların hemen önünde beyaz renk tuş takımının mekanizması bulunur, bu mekanizmayı da bir tornavida yardımı ile resimde gösterildiği şekilde sökünüz.

Çıkartılan beyaz plastik mekanizmanın altındaki sarı gövde ise üstünde bulunan ayakları sayesinde aşağıdaki resimde görüldüğü gibi çıkartabilirsiniz. Aynı anlatımı tersten başlayarak gömme rezervuarınızı takabileceksiniz.


Sıkça Sorulan Sorular

Gömme rezervuar nasıl kullanılır?

Kumanda paneline basılmasıyla depodan klozete su akışı başlar. Bu kısım ayrıca depoda su azaldıkça depoya su dolmasını da sağlar. Kumanda paneline her basıldığında akacak su miktarı ayarlanabilir. Su tasarrufu yapmak isterseniz şamandıranın mekanizmasından su seviyesini düşürerek bunu sağlayabilirsiniz.

Gömme rezervuar ne demek?

Gömme rezervuar en kısa tanımı ile duvar içerisine gizlenmiş sifon düzeneğidir. Uzun yıllar tuvalet mekanının içinde yer alan asma ve klozet üstü rezervuar sistemlerinin yerini alan modern sistemdir.

Rezervuar sistem nedir?

Rezervuarlar su biriktirmek ve sonradan boşaltmak için kullanılır. Genelde rezervuarlarda şamandıra sistemi ile çalışan mekanizmalar bulunmaktadır. Bu mekanizmaların amacı suyu depolamak, su akışını yönetmek; depolanan suyu boşaltmak, boşalınca tekrar doldurmak ve dolunca tanka su akışını durdurmaktır.

Gömme rezervuar alırken nelere dikkat edilmeli?

İlk olarak TSE tarafından belgelendirmiş olması önemli bir unsurdur. Bunun dışında servis ağının geniş olması, yedek parçanın bol bulunur olması oldukça önemlidir. Bunların yanı sıra en püf noktası su tüketiminin az olmasıdır. Parça kalitesi, su kaçaklarını önlemek için en önemli etmendir.

Gömme rezervuar kaç litre su alır?

Serel gömme rezervuarların ürün çeşitliliği, tüm banyolara en verimli ve en kaliteli çözüm alternatifleri sunar. 3/6 litre yıkama kapasitesine sahip gömme rezervuarlar, değişik tasarım ve renkteki panel çeşitleri ile birbirinden farklı zevklere hitap eder.

Rezervuar bloğu nasıl takılır?

Rezervuar bloklarını yerleştirmek kolaydır. Klozet bloklarının aksine nereye asacağınız yada su ile teması konusunda endişelenmenize gerek yoktur. Sürekli suyun içinde olduklarından bu endişeler söz konusu değildir. Yerleştirmek için su haznesini açmanız ve tableti içine atmanız yeterlidir.

Rezervuar üst kapağı nasıl açılır diye merak ediyorsanız gömme değilse kaldırarak direk açabilirsiniz.

Gömme rezervuar kapağı nasıl açılır bazılarında çekerek bazılarında yukarı kaldırarak butonların olduğu kapağı kaldırarak rezervuara ulaşabilirsiniz.

Klozet rezervuar kapağı nasıl açılır?

plastik rezervuar kapağı nasıl açılır

Rezervuar nasıl açılır?

Rezervuar kapağı nasıl sökülür?

Gömme rezervuar kapağı nasıl takılır?

gömme rezervuar kapağı nasıl sökülür?Tavsiye Yazı : Ümraniye Kamera ile Kırmadan Su Kaçağı Tespiti ve Tamiri 
Tavsiye Yazı : Ağva Kamera ile Kırmadan Su Kaçağı Tespiti ve Tamiri
Tavsiye Yazı : Demir Boru Çatlak Tamiri Nasıl Yapılır
Tavsiye Yazı : Sakarya Kırmadan Su Kaçağı Tespiti ve Tamiri 


Anahtar Kelimeler:klozet rezervuar kapağı açılmıyor, klozet rezervuar kapağı nasıl sökülür,  rezervuar üst kapağı, rezervuar kapağı, klozet rezervuarı nasıl açılır,  norm gömme rezervuar kapağı nasıl açılır,  gömme rezervuar nasıl açılır, gömme rezervuar nasıl sökülür, klozet üstü seramik rezervuar kapağı nasıl açılır, gömme rezervuar nasıl takılır, klozet rezervuar nasıl sökülür, gömme rezervuar suyu kesmiyor, gömme rezervuar şamandıra suyu kesmiyor, klozet rezervuar çatlak tamiri

Bu yazıya puan vermek istermisiniz ?
5 Oy Kullanıldı: Yazı Puanı 5

Yorumlar ()

Bir Yorum Yap

E-posta Adresiniz Yayınlanmayacaktır. Zorunlu Alanlar *