0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Sakarya Su Kaçağı – Tespit, Tamir

05 Mart 2019
1 kez görüntülendi
Sakarya Su Kaçağı – Tespit, Tamir

Su kaçakları ile mücadele etmek sandığınızdan çok daha meşakkatli bir iştir. Yani su kaçakları ile uğraşmak oldukça zordur. Su kaçağı meydana geldiği zaman otomatik olarak su faturalarınızın çok yüksek bir değere çıktığını görebiliyorsunuz. Aynı zamanda evinizi su basabiliyor, alt komşunuz su kaçağı ile ilgili sizleri uyarmaya gelebiliyor. Bu gibi durumları yaşamamak için bakımlarınızı sürekli olarak yapmanız gerekiyor. Sakarya su kaçağı- tespit, tamir işlemleri ile ilgili en kaliteli firmalardan biri olan Damla su tesisat firmasından yararlanabilirsiniz. Kaliteli ekibi, kısa sürede sonuç odaklı prensibi sayesinde su kaçaklarından kurtulabilirsiniz.

Su Kaçağı Nasıl Oluşur?

Su kaçağının nasıl oluştuğu ile ilgili binlerce neden olabilir. Ama en temel oluşum nedenlerinden biri tesisatın eski olmasıdır. Sürekli olarak kullanılan ve bakım yapılmayan borularda bir süre sonra çatlamalar meydana gelebilir. Aynı zamanda aşınmalar sonucunda da su kaçakları oluşabilir.

En önemli diğer nedenlerden biri de boruların doğru monte edilememesi olabilir. İşini iyi bilmeyen birilerinden yardım alıyorsanız o zaman borularda yanlış bir birleştirme yapılmış olabilir. Bu gibi durumlarda bağlantı yerlerinde kaçaklar meydana gelebilir.

Su kaçağı için diğer bir neden de boruların içerisinde yırtıcı bir cismin dolaşmasıdır. Eğer ki giderlerinizi kontrol etmiyorsanız, giderlerin içine sert cisimler atıyorsanız bu cisimler bir süre sonra boruları tahriş edebilir. Tahriş olan borularda ise su sızıntıları meydana gelebilir.

Su Kaçağı Nasıl Tespit Edilir?

Söz konusu su kaçağı olduğu zaman insanların dikkat etmesi gerekiyor. Çünkü su kaçağı olan bir evde ya da ofiste su faturasının oldukça dolgun olduğunu görebiliyorsunuz. Bunun yanında su kaçağı nedeni ile parkeleriniz şişebilir, ev içerisinde rutubet oluşabilir, alt komşudan şikayet gelebilir. Böyle bir durum ile karşı karşıya kaldığınız zaman su kaçak tespiti için Damla su tesisat firması ile iletişimde olabiliyorsunuz. Bu iletişim sayesinde uzman bir ekip evinize geliyor ve borularınızı kontrol ediyor.

Boru kontrolü için bir kamera sistemi bulunuyor. Bu sistem sayesinde su borularının içi rahat bir şekilde kontrol edilebiliyor. Aynı zamanda borularda bir tıkanıklık var mı, olan çatlaklar ne kadar büyüklükte gibi konularda bilgi sahibi olunabiliyor.

Su Kaçağı Nasıl Tamir Edilir?

Genel olarak su kaçağı tespit edildiği zaman hemen tamirine başlanmalıdır. Bunun için parkelerinizin ya da duvarlarınızın kırılmasına da gerek kalmıyor. Yapılması gereken işlem bir jelin borulara gönderilmesidir. Borunun içine bir yapıştırıcı jel gönderiliyor. Bu jel çatlaklara yapışıyor ve borunun tamir olmasını sağlıyor. Orada kendi kendine kuruyor. Herhangi ekstra bir işlem yapmak gerekmiyor. Sakarya su kaçağı- tespit, tamir işlemleri için işinin ehli olan Damla su tesisat firmasından yardım almalı, aynı zamanda her yıl su borularınızın bakımlarını düzenli şekilde yaptırmalısınız.

İlginizi Çekebilir;

Sakarya Kırmadan Su Kaçağı Bulma– Tespit, Tamir

Damla Su ile Su Kaçağından Korkmayın!

Borularda Su Kaçağı Nasıl Tespit Edilir?

İçerenköy Su Kaçağı Tespiti

Sakarya Su Kaçağı Bulma

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button