0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Serdivan Su Kaçağı Uzmanı – Tespit, Tamir

23 Nisan 2019
545 kez görüntülendi
Serdivan Su Kaçağı Uzmanı – Tespit, Tamir

Su kaçağı uzmanları, alanında eğitimli ve tecrübelidir. Öyle ki sızıntıların tespitine yönelik gerekli eğitimleri aldıkları açık durumda. Aynı zamanda son teknolojik aletlerin kullanımına yönelik eğitimleri de tamdır. Bu nedenle kırma ve dökme yapmadan tespite geçilmesi esas alınır. Serdivan su kaçağı uzmanı – tespit, tamir adına son teknolojiyi kullanmaktadır. Örneğin;

  • Sızıntılara bağlı olarak akustik dinleme cihazlarına başvurulur.
  • Termal kameralar eşliğinde de sızıntı tespitine geçilmektedir.

Sonuç olarak bu teknolojik aletlerden sızıntıların bulunması zor olmuyor. Aksine sadece birkaç dakika içerisinde tespitin yapılması mümkün. Beraberinde de çözüm önerileri devreye girer. Noktasal olarak sızıntının tespit edilmesi yine aynı alanda tamire geçilmesini de mümkün kılmaktadır.

Su Sızıntıları Neden Oluşur?

Su kaçağı genel olarak borularda meydana gelen çatlaklardan dolayı baş göstermektedir. Aynı zamanda delici olan bazı isimlerin de boruyu deldikleri görülüyor. Bu gibi durumlarda da atık suların dışarıya çıkması söz konusudur. Hatta bazen atık suların alt dairelere daha inmesi ciddi sorunlardan bir tanesidir. Sonuç olarak sızıntı tespiti ile bu sorunun giderilmesi sağlanır.

Serdivan su kaçağı uzmanı – tespit, tamir açısından direk olarak modern cihazlara başvurmaktadır. Nitekim uzmanların artık geleneksel yöntemleri tercih etmedikleri açık durumda. Sadece akustik dinleme cihazları ve termal kameralar dahilinde tespite yer verilir. Hemen arkasından da sızıntı olan yerin incelemeleri tamamlanır ve tamirine geçilir.

Kırmadan – Dökmeden Sızıntının Giderilmesi

Su kaçak tespiti için başta yukarıda belirttiğimiz cihazlar göz önünde bulundurulur. Böylece noktasal olarak sızıntının bulunduğu bölge ortaya çıkar. Hemen arkasından da tamirine geçilmektedir. Şöyle ki noktasal olarak sızıntının meydana geldiği alan açılır. Sadece bu alan üzerinden tamire geçildiği için evler batmaz ya da dağılmaz. Kısa süre içerisinde borunun tamir edilmesi sağlanır ve sızıntıların önüne geçilir. Yani tespitten sonra ki işlemler bir hayli kısa sürecektir. Zamandan tasarruf etmek istiyorsanız mutlaka işinde uzman olanları tercih etmelisiniz. Aynı zamanda teknolojik cihazların kullanılması en doğrusu olacaktır. Aksi halde geleneksel yöntemler yüzünden daha fazla ödeme yapmak zorunda kalabilirsiniz. Çünkü ekstra zemin ile duvar tamirine geçilmesi gereklidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button