0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Şişli Tıkanıklık Açma

08 Ocak 2019
932 kez görüntülendi
Şişli Tıkanıklık Açma

Tesisat hattının yanlış kurulması, kullanılan malzemelerin kalitesiz ve işlevsiz oluşu sebebiyle tesisatta çeşitli problemler ile karşılaşılabilmektedir. Bu problemlerin çözüm yolu oldukça fazladır fakat bu aşamada uzman ekiplerle çalışmak her zaman faydalı olacaktır. Çünkü tesisat, maliyetli bir işlemdir ve en uygun çözümlerle en düşük maliyetli olacak şekilde problem giderilmelidir. Günümüzde neredeyse her evde yaşanan bir tesisat problemi de boruların tıkanmasıdır. Şişli tıkanıklık açma ekibi, yılların getirdiği tecrübe sayesinde tıkanıklığın yerini kısa sürede tespit ederek uygun yöntemler ile onarım gerçekleştirmektedir.

Tesisat Hattında Oluşan Tıkanıklık Problemi

Sıklıkla yaşanan tıkanıklık problemlerinin ilk sebebi, tesisat hattında kullanılan borulardır. Bir yapıdaki daire sayısına göre gider borusunun çapı değişmektedir. Olması gerekenden küçük çapta kullanılan borular, küçük bir maddenin bile tıkanıklık yaratmasına sebep olabilmektedir. Ayrıca dirsek borularının çok keskin tercih edilmesi, atık maddelerin şebeke suyuna karışmasını engelleyerek burada toplanmasına sebep olmaktadır. Tıkanıklığa sebep olan diğer durum ise giderlere atılan maddelerdir. Yemek atıkları, peçete, ıslak mendil gibi atıklar tıkanıklığa sebep olabilmektedir. Şişli tıkanıklık açma ekibi, işinde son derece profesyoneldir ve tıkanıklığa sebep olan durumu kısa sürede bularak problemi gidermektedir.

Tıkanıklığı Giderme Yöntemleri

Tesisat hattında oluşan tıkanıklığı gidermenin farklı yöntemleri bulunmaktadır. Bu yöntemler, problemin büyüklüğüne ve konumuna göre değişiklik göstermektedir. Tıkanıklığın yer tespitinde kullanılan profesyonel cihazlar, nokta atışı yaparak yeri belirlemektedir. Tıkanıklık tespit edildikten sonra tercih edilen ilk yöntem, kimyasal madde kullanımıdır. Bu madde, lavabo açıcısına benzer bir yapı göstermekte fakat daha etkili aktifler içermektedir. Bu madde gidere döküldüğünde, burada biriken atıkları eritmekte ve suyun akışına izin vermektedir.

Kimyasal madde dışında kullanılan diğer yöntem robotik cihazdır. Bu cihaz, kısa sürede tıkanıklığın yerini tespit etmekte ve sorunu çözmektedir. Şişli tıkanıklık açma işleminde, profesyonel tesisat ekibi ile iletişime geçerek problemi kısa sürede çözmektedir. Tesisat işlemlerinde çalışılan ekip oldukça önemlidir. Yıllardır tesisat işleri ile ilgilenen ve problemleri kısa sürede başarıyla sonuçlandıran tesisat ekibi, en az maliyetle tıkanıklığı gidermektedir. Ayrıca zamandan da tasarruf edilerek günlük hayattaki işlerin aksamasına engel olunmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button