0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Su Kaçağı Bulma Adapazarı – Tespit, Tamir

24 Nisan 2019
2 kez görüntülendi
Su Kaçağı Bulma Adapazarı – Tespit, Tamir

Teknolojik aletlerden kaynaklı olarak su kaçak tespiti yapmak bir hayli kolay oluyor. Şöyle ki eski yöntemlere bakacak olursak evlerde kırılmadık yer kalmıyordu. Nitekim kaçağın nerede olduğunu anlamak için öncesinde kırılmalara yer veriliyordu. Gerek duvarlarda gerekse zeminde kırma – dökme işlemlerine yer verildiği için de her yer batıyordu. Bu durumdan dolayı hanımların su tespitine korkarak baktıkları açık durumda. Ancak yeni sistemler sayesinde;

  • Direk olarak boruların içerisinden su kaçağı tespit edilmektedir.
  • Akustik dinleme cihazları sayesinde de kaçak kırma – dökme olmadan tespit edilebiliyor.
  • Kısacası herhangi bir hasar oluşmadan anında kaçağın bulunması sağlanıyor.

Sızıntıların kısa süre içerisinde tespit edilmesi halinde de onarıma geçiliyor. Yine bu işlemlerin de uzmanlar tarafından gerçekleşmesi işinizi kolay hale getirecektir. Yani evlerde ciddi temizlik sorunları baş göstermeden sorunun giderilmesi esas alınmaktadır.

Su Kaçağı Tespitinde Akustik Cihazlar

Adından da anlaşıldığı üzere ses sistemlerinden anında su sızıntılarının tespit edilmesi mümkün oluyor. Bu aşamada sıcak su ile soğuk su sistemlerinin dinlenmesi esas alınır. Su kaçağı bulma Adapazarı – tespit, tamir işlemlerine yönelik modern cihazların kullanımına özen gösterilir. Direk olarak sızıntılara neden olan alan dinlemeye alınır ve tespite geçilir.

Şöyle ki cihaz sayesinde sızıntıların olduğu alanın anında tespit edilmesi söz konusudur. Çünkü sızıntılardan kaynaklı olarak o alandan farklı sesler gelir. İşinde uzman olan elemanlar da bu farkı anında anlar. Sonuç olarak sızıntının tespiti ile onarım işlemlerine geçilir. Direk olarak sızıntının gerçekleştiği alan üzerinden onarıma yer verildiği için duvar ile zeminde herhangi bir kırma işlemine geçilmez.

Su Kaçağında Termal Kamera Sistemleri

Su kaçağı bulma Adapazarı – tespit, tamir işlemlerinde sadece akustik dinleme cihazlarına yer verilmiyor. Aynı zamanda hasarın ses sistemleri ile tespit edilmemesi gibi durumlarda termal kamera kullanımlarına gidilir. Örneğin klozet, tuvalet ya da lavabolardan kaynaklı sızıntılarda genel olarak kamera sistemlerine yer verilmektedir. Kameraların direk olarak boruların içerisinden gönderilmesi halinde sızıntı tespiti yapılır. Yine kırma dökme olmadığı için etraf pislenmeden tespitin yapılması ve onarıma geçilmesi sağlanır.

İlginizi Çekebilir;

Sakarya Adapazarı Su Kaçağı Tespiti

Adapazarı Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Adapazarı Su Kaçak Firması– Tespit, Tamir

Adapazarı Su Kaçağı Tespiti

Erenler Kaçak Su Bulan Firma– Tespit, Tamir

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button