0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Su Kaçağı Nedir?

03 Ocak 2021
490 kez görüntülendi
Su Kaçağı Nedir?

Gider borularında oluşan çatlak ve kırılmalardan suyun sızması su kaçağı olarak adlandırılır. Nem, rutubet ve daha birçok soruna neden olabilecek olan su kaçağının bir an önce çözüme kavuşturulması önem arz etmektedir.

Su Kaçağının Nedenleri?

Su kaçağının tek bir nedeni yoktur. Birçok bileşen kaçakların oluşmasına zemin hazırlamaktadır.

  • Su kaçağı, uzun yıllar boyunca kullanılan tesisat borularının eskiyip zamanla işlevini yerine getirememesinden kaynaklanabilir.
  • Tesisat boruları ne kadar yeni olursa olsun montaj sırasında hatalı bir uygulamadan dolayı su sızıntıları yaşanabilmektedir.
  • Su tesisat borularında çürümeler meydana gelebilir. Bu durum da sızıntıya neden olmaktadır.
  • Su tesisat boruları döşenirken kaliteli malzeme kullanmak yerine ucuz malzeme tercih edilmesi. Ucuz boru tesisatı su sızıntılarına neden olabilmektedir.

Su kaçağının Evden Tespiti

Su kaçağı çok ufak bir noktadan su sızıntısı şeklinde olabilmektedir. Bu durum önemsenmeyecek bir durum olmamakla birlikte evin içinden fark edebilmek oldukça güç olabilmektedir.

Genellikle su kaçağı temiz ve kirli su gider borularında olmaktadır. Bu durum da kaçak tespiti ve onarımında uzman bir ekibin detaylı inceleme ve tespiti ile gün yüzüne çıkabilmektedir.

Evdeki İmkânlar ile Su Kaçağını Önlemek Mümkün Mü?

Su kaçağını evdeki imkânlar ile önlemek mümkün değildir. Bu işin eğitimini almış uzman bir ekibin evinize gelip su kaçağını tespit edip onarımını yapması gerekmektedir. Bazı durumlarda ufak bir işlem gerekirken bazen de çürümüş boruların değişimi gerekmektedir. Bunları evdeki imkânlar ile değiştirmek ve sızıntıyı önlemek oldukça zahmetli ve uzmanlık isteyen bir iştir.

İlginizi Çekebilir;

Tıkanıklık Açmada En Ucuz Firma

Atık Su Kaçağı Tespit Cihazı

Su Kaçak Tespit Cihazla

Su Kaçağı Nasıl Tespit Edilir Banyoda

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button