0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Su Kaçağı Tespiti Kocaeli

24 Eylül 2020
409 kez görüntülendi
Su Kaçağı Tespiti Kocaeli

Su tesisatlarının her yerde yaygınlaşmasıyla beraber, su kaçaklarının ve bu kaçaklardan dolayı yaşanan mağduriyetlerin de sayısı bir hayli artmış durumdadır. Binalardaki ya da tesisat borularındaki birtakım farklı problemlerden doğabilecek su kaçaklarının tespiti için ise günümüzde birçok yöntem kullanılmaktadır.

Su kaçaklarını; pis su kaçağı, temiz su kaçağı ve kalorifer su tesisatı kaçağı olarak ayırmak ve incelemek mümkündür.

Pis Su Kaçağı Tespiti

Kocaeli su kaçağı tespitinin ihtiyacı, pis su sebebinden kaynaklanıyor ise, boruların içine sokulacak özel pis su kamerası sistemleri ile sorunun bölgesel tespiti ve ardından çözümü yapılabilmektedir. Boru içine gönderilecek kamera sistemleri ile kaçak probleminin büyüklüğünü saptamak ve probleme yönelik çözümler üretmek mümkün olmaktadır.

Temiz Su Kaçağı Tespiti

Kocaeli su kaçağı tespiti, temiz su probleminden dolayı yapılmak isteniyor ise, pis su kaçağından daha farklı adımlar izlenerek su kaçağı sorunun çözümüne daha kolay ulaşılabilir. Su basıncının ölçülmesi işlemine dayanarak, akustik dinleme cihazlarıyla yapılacak su kaçağı tespiti, kaçak probleminin yaşandığı bölgenin anlaşılmasında net sonuçlar doğurabilecektir.

Kalorifer Su Tesisatı Kaçağı Tespiti

Kocaeli su kaçağı tespiti, kalorifer tesisatı kaçağı üzerine yapılacak ise, termal kameralar kullanılarak sorunun yeri tespit edilebilir. Temiz su kaçaklarında da kullanılabilecek özel kapatıcı ilaçlarla kalorifer su tesisatı kaçak sorununu çözmek mümkün olacaktır. Temiz ve pis su kaçakları problemlerinden daha farklı sebepler ile ayrılan kalorifer tesisatı su kaçakları, hızlı şekilde işlem görmezse daha büyük sorunlara sebebiyet verebileceğinden kısa süre içerisinde ilgilenilmelidir.

İlginizi Çekebilir;

Damla Su Tesisat Su Kaçağı Bulma Yöntemleri

Sapanca Kaçak Su Kırmadan Bulma-Tespit, Onarım

Apartmanlarda Su Sızıntısı

Evdeki Su Kaçağı Nasıl Bulunur?

Kocaeli Su Kaçağı Fiyatları

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button