0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Su Kaçağı Tespitinde Teknolojik Çözüm

23 Kasım 2017
1 kez görüntülendi
Su Kaçağı Tespitinde Teknolojik Çözüm

Evinizin inşaatı sırasında kumun veya çimentonun dökülerek, tesisat giderlerinin dönüş noktasında birikmesinden ve burada betonlaşmasından ötürü borularınız tıkanabilir ve ilerleyen dönemlerde su kaçağı problemleri ortaya çıkabilir. Bu gibi durumlarda daha büyük problemlerle karşılaşmamak adına mutlaka işinde uzman ve deneyimli olan kişilere başvurmanız gerekir.

Lavabo ve Banyo Tesisat Tıkanıklığı

Lavabo tesisat tıkanıklığı konusunda mutfak giderinden bahsediyorsak, tıkanıklığın başlıca sebepleri arasında, yemek yapan bayanların çoğu zaman çöp yerine lavaboyu kullanması, yemek ya da çay artıklarının lavaboya dökülmesi sebebiyle olur. Bu artıklar zamanla gider borusunda birikerek kötü bir koku yaymaya başlamakla birlikte gider borusunun tıkanmasına sebep olur.

Banyo tesisat tıkanmasının başlıca sebepleri arasında da saç kılları gelir. Özellikle yumak halinde lavaboya atılan saçlar, gider yollarını tıkayarak, gider borusunun tıkanmasına sebep olur. Sakal ve sabun gibi diğer atıklarında gider borusunda toplanması tıkanıklığın diğer sebepleri arasındadır.

Bu tarz durumlarda yaşanan tesisat tıkanıklıkları, su kaçağı tespiti ve tamiri, zahmetli ve yorucu süreçlerin başındadır. Tamir işlemi sırasında oluşabilecek kirlilik ve tahribat ise göz korkutucu bir durumdur.

Mutfak Tesisat Tıkanıklığı

Mutfak lavabo tesisatlarının tıkanmasının sebebi genellikle bayanların dikkatsizliğinden kaynaklanır. İstisna bir durum olan borunun eğimsiz olması tıkanmanın daha çabuk ve kolay olmasını sağlar. Mutfak lavabosuna dökülen yemek artıkları ve özellikle yağlar tamamen akıp gitmediği için gider borusunun dibinde birikerek zamanla sertleşmeye başlar ve tıkanıklığa sebep olur.

Firmamız su kaçakları ve tıkanıklıklar konusunda ilk olarak sorunun çözümünden çok nedenini araştırıyor. Ortaya çıkan sebep ise bize sorunu nasıl çözeceğimizi gösteriyor.

İşinde Uzman Olmayan Tesisatçılara Dikkat

Pimaş borusundaki tıkanıklığı açmak, sizlere çoğu zaman büyük maliyetler çıkartabilir. İşinde uzman olmayan tesisatçılar, tıkalı olan pimaşı açmak isterken, çoğu zaman banyo, tuvalet ve mutfaklarda ki pimaşlara zarar vererek, kırılmalarını sağlayabilirler. Ucuz yolla pimaş açma işi yapan firmalar ve şahıslar, genellikle evinize zarar vererek, tadilat masraflarını çoğaltabilirler. Bu iş, profesyonellik ve dikkat isteyen bir iştir. İşini acemice yapan tesisatçıların, su kaçağı bulma ve pimaş borusu açma işlemi çoğunlukla evi kirli suyun basmasıyla sonuçlanabilir.

İlginizi Çekebilir;


Su Kaçağı Bulma Firması Kocaeli

Kalorifer Borusundan Gelen Ses Nedir?

Su Kaçağınız Kâbusunuz Olmasın!

Mutfak Tıkanıklık Açma

Petek Temizliği İlaçlı, Petek Temizliği İyi midir?

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button