0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Su Kaçağında Kesin Çözüm

11 Aralık 2017
2 kez görüntülendi
Su Kaçağında Kesin Çözüm

İlk olarak su faturalarında belirli bir artış söz konusu olabiliyor. Yani su faturaları her zamankinden çok daha yüksek gelmeye başlıyorsa bilin ki burada bir sorun vardır. O nedenle de ilk olarak bir uzmandan yararlanmak, su faturasının neden fazla olduğunu anlamak gerekiyor. Tabi ki de evinizin herhangi bir yerinde bir rutubet durumu oluşabilir. Sıvaların dökülmesi durumu da yine normal olmayan durumlar arasındadır. Üstelik herhangi bir alanda su birikintisi oluyor ya da damlalar şeklide karşınıza çıkıyor. Olabilir. Bu gibi durumlarda su kaçağı olduğunu bilmeniz gerekiyor. Yani su kaçakları söz konusu oluyorsa hemen işinin uzmanı bir ustadan yardım almak, hem faturalarınız için hem de evinizin sağlığı için çok önemlidir.

Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?

Her ne kadar eskiden su kaçağını tespit etmek çok zor olsa da günümüzde bu durum bir hayli kolaydır. Eskiden tüm fayansların kırılması ya da parkelerin kaldırılması gerekebiliyordu. Bu da ekstra masraf anlamına geliyordu. O nedenle de büyük sıkıntıların yaşandığını görebiliyordunuz. Ama artık sistem kamera sistemidir. Kameralar borunun içerisine gönderiliyor ve borunun tam olarak neresinde bir sızıntı olduğu fark ediliyor. Daha sonrasında ise bu su kaçak tespiti boyutu araştırılarak buraya etkili bir ilaç sunuluyor. Bu ilaç sayesinde sızıntı oluşan yer dolduruluyor. Hiçbir şekilde kırma ya da bozma durumu yaşanmadan işlem halledilmiş oluyor.

Boruların Bakımı

Genel olarak evlerin eski olması tesisat borularının da eski olmasına neden oluyor. İlk olarak borular hemen eskiyen bir ürün değildir. Ama yine de yıllık bakımlarının yapılması çok önemlidir. Bir borunun bakımını yılda bir kere yaptırıyorsanız hiçbir şekilde sızma gibi sorunların yaşanmayacağından emin olabilirsiniz. Üstelik boruların tıkanma gibi sorunları da olabilir. Tıkanma sorunlarını da yaşamak istemiyorsanız yine boru bakımına özen göstermelisiniz. Her zaman tesisatçı seçimi yaparken pek çok detaya önem vermelisiniz. Burada tesisat ile uğraşacak olan kişilerin muhakkak işinin ehli olması, son teknolojiden yararlanması ve sizlere uygun fiyatlı bir hizmet sunması çok önemli olacaktır.

İlginizi Çekebilir;

Suadiye Su Kaçağı Tespiti

Su Kaçağında Yapılması Gereken Önemli İşlemler

Su Kaçağı Firması

En Hızlı Şekilde Su Kaçağının Tespiti

Su Kaçağında En Basit Çözüm

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button