0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Su Kaçağından Kurtulmanın Yolları

13 Aralık 2017
1 kez görüntülendi
Su Kaçağından Kurtulmanın Yolları

Genel olarak su kaçakları olduğu zaman insanlar çok daha yüksek oranlarda fatura ödemek durumunda kalıyor. Aynı zamanda su duvar içerisinde biriktiği için rutubet durumlarının da ortaya çıktığını görebiliyorsunuz. Su kaçağı durumları söz konusu olduğunda enjeksiyon yöntemini kullanarak tamirat yapılabiliyor. Bu tamirat sırasında insanların uzman yardımı alması gerekiyor. Belirli bir kimyasal su hemen su tesisatının içerisine gönderiliyor. Bu su sayesinde boru içerisindeki çatlaklar onarılıyor. Yani hiçbir şekilde kırma işlemi yapılmıyor. Dolayısıyla da çok hızlı bir şekilde tamirat yapılabiliyor. Burada ödemeniz gereken tutar ilk etapta çok gibi gelse de parkeleri tamir ettirmek ya da fayans satın almak da bir hayli pahalı olacaktır. O nedenle de daha hesaplı olduğunu görebilir, çok daha verimli bir hizmet alabilirsiniz.

Su Kaçağı Tespiti Nasıl Olur?

Öncelikle su kaçakları söz konusu olduğunda burada makinelerden yardım almak gerekir. Eskiden insanlar kırma işlemlerini yaparak su kaçağı arıyordu. Bu da hem zaman kaybına hem de bütçelerin zarar görmesine neden oluyordu. O nedenle de hiçbir şekilde teknolojiden yararlanmayan ustalardan uzak durmak gerekiyor. İlk olarak yapılması gereken en önemli şey makineler ile su kaçağını aramak olacaktır. Kamera sistemi sayesinde kırma işlemleri olmadan borunun neresinde hasar var neresi sağlam çok rahat anlaşılıyor. Üstelik bu durum sizlere zamandan da tasarruf ettiren bir durumdur. O nedenle de çok daha verimli olacak ve anında su kaçak tespiti yapılacaktır.

Boruların Korunması

Boruların bakımı çok önemlidir. Bir kere borular duvar içerisinde bulunur ve bu onlara bir basınç verilmesine neden olur. Aynı zamanda içerisinden de su geçtiği için başka bir basınca daha sahip olmuş olur. Boruların sürekli olarak basınçlı bir kuvvete tabi olması da ne yazık ki kısa zaman içerisinde sorun çıkarmasına neden olacaktır. İlk olarak yıllık olarak tesisat sistemlerinin bakım sağlaması önemlidir. Bakımlarının ise uzmanlar tarafından yapılması gerekiyor. Yani bu uzmanların son teknoloji ürünlerinden yararlanıyor olması hem maddi açıdan hem de boruların sağlığı açısından bir hayli önemli bir konudur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button