0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Su Kaçaklarında Yapılması Gerekenler Nelerdir?

17 Aralık 2017
2 kez görüntülendi
Su Kaçaklarında Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Bir kere nerede olursanız olun söz konusu bir tesisat sistemi ise burada sorunlar yaşanabiliyor. Özellikle de tesisatların duvar içerisinde gizlenmiş olması bu hasarları net şekilde takip edememenize neden olabiliyor. Ama tabi ki de belirli belirtileri olduğunu da unutmamalısınız. Boruların sürekli olarak bakım içerisinde olması önemlidir. Yani yılda, en kötü iki yılda bir kere boruların temizliğini yaptırmak, bakımlarını sağlamak önemli bir avantaj oluşturuyor. Öncelikle burada su kaçağı var mı yok mu anlamak adına tüm belirtilere odaklanmalısınız. Karşınıza çıkan birbirinden farklı belirtiler olacaktır.

Su Kaçağı Belirtileri Nedir?

Bir kere su sızıntısı olduğu zaman belirli durumlar karşınıza çıkıyor. Bu durumlardan feyz alarak bir uzmandan yardım almanız gerekiyor mu gerekmiyor mu bir yorum yapılabiliyor. İlk olarak su kaçakları karşınıza çıkıyorsa aşağıda belirtilen durumların oluşması da bir hayli normal olacaktır:

  • Eğer ki bir boru içerisinde bir çatlak var ise o zaman bu durum ilk olarak faturanıza yansıyacaktır. Faturalarınız şişiyorsa o zaman burada bir sıkıntı olacaktır.
  • Aynı zamanda duvarlarda ya da yerde bir bölümde rutubet durumu oluşabilir. Bu da en belirgin özelliklerden biridir.
  • Akma durumunda ya da su birikintisi oluşma durumunda ise acil bir şekilde hizmet almanız gerekecektir.

Su Kaçağında Tespit ve Tamir

İlk olarak su kaçakları ile uğraşmak durumunda kalıyorsanız teknolojiden yardım alan, bunun eğitimini almış olan ustalar ile çalışmak lehinize bir sonuç oluşturacaktır. Hem zamandan hem de paradan kazanmanıza yardımcı olan bir durumdur. İlk olarak su kaçak tespiti için kameralı sistemlerden yararlanılacaktır. Bu aşamada su tesisatı içerisine bir kamera gönderilecek ve tüm boruların durumları incelenecektir. Eğer ki burada bir sızıntı söz konusu oluyorsa o zaman bu sızıntı için enjeksiyon sistemi kullanılır. Yani yine bu boruya boruyu tamir edebilecek güçte bir kimyasal madde gönderilir. Bu madde ise tamir yapacaktır. Daha sonra tesisattaki su değiştirilir. Bu sayede kimyasal maddenin kişilere zarar vermesinin de önüne geçilmiş olur. Ama bunun için uzman kişilerin hizmet vermesi çok önemlidir.

İlginizi Çekebilir;

Ataşehir Su Kaçağı Tespiti

Kartal Su Kaçağı Tespiti

Su Tesisatçısı – 79 TL

Tesisatçı Petek Temizliği, Tuzla Petek Temizliği

Alibeyköy Su Kaçağı Tespiti ve Tamiri

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button