0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Sudan Bahaneler Yüzünden Canınızı Sıkmayın!

07 Mart 2018
1 kez görüntülendi
Sudan Bahaneler Yüzünden Canınızı Sıkmayın!

Su tesisatında oluşan birçok durumdan dolayı yaşanılan problemler çoğumuzun canını sıkar. Bunların başında tesisatta oluşan kırık, çatlak ya da deformasyon gelir. Tesisatta meydana gelen bu durumlardan dolayı kimi zaman gözle görülür şekilde ortaya çıkan ya da çok zor şekilde anlaşılan su kaçağı önemli bir problemdir. Bu problemin çözümü için kesinlikle alanında uzman olan birilerine başvurmak, yapılması gereken işlemleri alanında uzman olan bu kişilere bırakmak en sağlıklı yöntemlerden birdir.

Ayrıca su kaçağının en çok görüldüğü yerlerden birisi de banyoda görülen banyo su kaçağı şeklinde karşımıza çıkan bir sıkıntıdır. Herhangi bir yere zarar vermeden sadece sorunun var olduğu kısmı tespit etmek, sorunu ortadan kaldırmak için profesyonel ve alanında uzman bir ekiple çalışmak gerekir.

Sizlerle ilk olarak su tesisatında meydana gelen bu durumun nedenlerini paylaşmak istiyoruz.

  • Yaşı büyük olan eski binaların su tesisatının belli bir zamandan sonra deformasyona uğraması,
  • Su tesisatı esnasında kullanılan malzemelerin kalitesiz ve yetersiz özellikte olması,
  • Basınçlı gelen aşırı su miktarı,
  • Tesisat döşeme sırasında, döşemeyi gerçekleştiren kişiler tarafından yapılan hatalardan kaynaklanmaktadır.
  • Bu ve bunun gibi sebeplerden kaynaklanan su kaçağının tespiti geçmişe nazaran daha pratik, daha kolay ve daha ekonomik yöntemlerle gerçekleşiyor. Yöntemlerimizden de bahsedecek olursak;
  • Eğer su kaçağı olduğunu düşündüğünüz yerde renk değişimi, küflenme vb. gibi fiziksel olaylar varsa bunları belirlemek, gözlem altına almak,
  • Herhangi fiziksel bir olay yokken mevcut su sistemi tamamen kapalıyken duyulan bir su sesi varsa ekibimiz bunun tespiti için kırmadan, dökmeden kameralarla ya da dinleme cihazlarıyla yerini tespit edebiliyor.
  • Farklı bir tespit yöntemi ise sizlerin dikkat edeceği durumlardan birisidir. Örneğin; su kaçağı olmadan önce gelen su faturanız ve su kaçağı olduğundan şüphe ettiğinizden sonra ki su faturanızı karşılaştırabilirsiniz ya da evinizdeki tüm musluklar kapalıyken su saatinizin hala daha dönüyor olmasından dolayı su kaçağından şüphe edebilirsiniz.

En korkunç ve en yaygın olan tür: Pis su kaçağı

Günümüzde yetersiz alt yapı, eskiyen tesisat sistemi gibi birçok durumdan kaynaklanan su kaçakları içerisinde en çok korkutanı ancak en çok görüleni pis su kaçağı olup birçok aileyi, birçok evi zor durumda bırakmıştır. Çünkü herhangi bir yerde oluşacak pis su kaçağı sizi etkileyebileceği gibi alt kat komşunuzu ya da yan daire komşunuzu da fazlaca etkileyebilmektedir. Pis su kaçağı nedeniyle kaçağın olduğu kısımda küflenme, mantar, bakteri gibi birçok oluşumu görebiliriz. Bunların hepsi bizlerin sağlığını tehdit eder.

Ayrıca en önemli sıkıntılardan birisi ise, bu kaçakların ev içerisinde ya da herhangi bir ortam içerisinde oluşturduğu nem ve rutubettir. Böyle bir ortama maruz kalmak böyle bir ortamda ki havayı teneffüs etmek sağlık açısından son derece büyük bir tehdittir. Özellikle bu su kaçağının pis su kaçağı olduğunu da göz önüne alırsak küflü, mikrop yuvası olan o havaya solumak sağlığımızın bozulmasına sebebiyet verir. Tüm tesisatlarda oluşan sorunlar için uzman ve yetkili birini çağırmamız gerekir ancak özellikle bunun gibi sağlığı tehdit etme derecesi ki üç kat fazla olan pis su kaçağı için kendimiz müdahale etmeye çalışmak yerine bu konuda alanında uzman olan profesyonel kişileri çağırmalıyız. Böylece hem daha ekonomik hem de daha pratik ve hızlı bir şekilde oluşan problemden kurtuluruz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button