0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Tıkanık Tuvalet Açma

14 Ocak 2019
1 kez görüntülendi
Tıkanık Tuvalet Açma

Sağlık açısından olumsuz koşulların meydana geldiği ve kişileri fazlasıyla rahatsız eden tuvalet tıkanıklı genellikle kişilerin kendi ihmalinden kaynaklanır. İster önemsemeyerek ister farkında olmadan yabancı maddelerin gidere karışması ve bir süre sonra o alanı tıkayarak geri tepmelere yol açması hem can sıkıcı olacaktır hem de hijyen koşullarının yitirilmesine sebebiyet verecektir. İşte tam da bu noktada yardımınıza koşan Damla Su Tesisat sizlere, tıkanan tuvalet açma aşamalarında büyük destek sağlıyor. Bu konuda ilk tespitin yapılmasıyla ve durumun zorluluğu göre kullanılabilen aletler ve kimyasallar aracılığı ile sizleri kısa sürede yaşadığınız tüm sorunlardan kurtarabiliyor.

Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Evde denenen basit yöntemlerle tıkanık tuvalet açma işlemlerinde başarısız olduğunuz anda hemen profesyonel bir yardım almalısınız. Daha büyük bir probleme neden olacak ve canınızı fazlasıyla sıkacak bu durum için herhangi bir kırma, sökme veya dağıtma yapmadan işlemlerini yürüten Damla Su Tesisat, tuvalet açma faaliyetlerinde farklı aletler ve kimyasallar kullanıyor. Sırasıyla bunları açıklayarak ilerleyecek olursak;

  • Aletler: Burada tercih edilen tüm aletler, tamamen tıkanık tuvalet açma adına tasarlanan ürünlerden oluşur. Duruma göre farklı tekniklerle kullanılan ve kısa sürede çözüme ulaşmanızı sağlayan bu aletleri yine kullanmayı bilen birinin kullanması gerekir.
  • Kimyasallar: Oldukça tehlikeli olan ve bilmeyen birinin müdahalesi ile büyük hasara neden olabilecek kimyasallar, tıkanıklık açma işlemlerinde sık sık tercih edilir. Alet mi kullanılacak yoksa kimyasal mi gerekiyor sorusuna cevabı ancak bu işlemi yapacak kişiler cevap verebilir fakat bilindiği üzere tesisat büyük bir hasar almadıysa kimyasallar ile kısa sürede sorun halledilir ancak orada yaşanan sorun ne kadar büyük ise kullanılacak alet sayısı da artacaktır.

Tuvalet Tıkanıklığını Yaşamamak İçin Alınabilecek Önlemler

Özellikle çocuklu ailelerin sık yaşadığı problemlerden biri olan tuvalet tıkanmaları, kişilerin yaşadığı binaların eski olmasıyla veya tesisatında çalışan kişilerin hatasıyla da oluşabilir. Sebebini ilk başta bilemeyeceğiniz için tıkanan tuvalet açma işlemleri sırasında yanlış hareketlerde bulunma olasılığınız fazlasıyla yüksek. Bu tarz can sıkıcı olayları yaşamamak adına kendi çapınızda alabileceğiniz birkaç basit önlem ile sorunun oluşmasını önleyebilirsiniz. Öncelikle evinizde küçük çocuklar bulunuyorsa ve tuvalet eğitimini veriyorsanız onlara yabancı cisimleri neden tuvalet içine atmaması gerektiğini sebepleriyle beraber açıklayın. Çünkü genellikle bu tarz tıkanmalarda çocuklar eğlence amaçlı ya pek çok nesneyi bu alana atabiliyor, hatta uyarılmasına rağmen inatla yapmaya devam ediyor. O nedenle sebepleriyle anlatmanız işe yarayabilir. Sadece çocuklar değil elbette, sizlerde bu alana yabancı cisim girmesine müsaade etmemelisiniz. Tuvalet temizliğini hem hijyen açısından hem de bu alanda tortu oluşmaması açısından aksatmamanız gerekir. Eğer su gidişinde bir yavaşlık sezdiyseniz bir yerlerde tıkanıklık olabileceğini aklınızdan çıkarmayın ve hemen işin ehli bir ekip ile görüşerek sorunu çözmelerini sağlayın.

İlginizi Çekebilir;

Su Kaçağı Bulma Firması Kocaeli

Tuvalet Tıkanıklığını Açma Yöntemleri

Erenler Kaçak Su Bulan Firma– Tespit, Tamir

Damla Su Tesisat Su Kaçağı Tamiri

Tıkanık Boru Açma Makinesi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button