0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Tıkanıklık Açma Kimyasalı

09 Ocak 2019
871 kez görüntülendi
Tıkanıklık Açma Kimyasalı

Yapıların kilit noktasından biri olan tesisat hattının imal edilmesinde dikkat edilmesi gereken bazı kurallar vardır. Özellikle giderin büyüklüğüne uygun boru çapı tercih edilmesi, dirsek boruların doğru kullanılması ve tercih edilen tüm malzemelerin birinci sınıf kaliteye sahip olması oldukça önemlidir. Kalitesiz malzemeler kullanılarak kötü bir işçilik ile imal edilen tesisat hattında çeşitli problemler yaşanabilmektedir. Tesisatta en sık yaşanan problemlerden biri tıkanıklıktır. Bu problemi tıkanıklık açma kimyasalı ile giderebilmek mümkündür. Fakat kimyasalın miktarı oldukça önemlidir. Uzman tesisat ekibi eşliğinde sorun çözülmelidir.

Kimyasal Madde Kullanımı

Gider borusunda tıkanıklığa sebep olan katı atıklar, kullanılan kimyasal madde ile eriyerek şebeke suyuna karıştırılmaktadır. Atık maddeler suyun doğal akışına engel olduğundan tıkanıklık problemi kısa süre içerisinde giderilmelidir. Kimyasal madde kullanılırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır.

  • Öncelikle kimyasalı kullanacak ve bu ortamda bulunacak herkesin maske kullanması gerekmektedir. Kimyasal güçlü aktifler içerdiğinden mutlaka eldiven takılmalıdır.
  • Tıkanıklık açma kimyasalı, gidere döküldüğü esnada havayla etkileşime geçmekte ve zehirleyici etkiye sahip olabilmektedir. Bu nedenle koklanmamalıdır.
  • Ayrıca kıyafetler üzerinde leke bırakmaması açısından dikkatli kullanılmalıdır. Kimyasal madde, oldukça etkilidir ve profesyonel tesisat ekiplerinin kullanımı ile problem giderilmelidir. Fazla kimyasal kullanımı, boruların aşınmasına sebep olabilmektedir.

Kimyasal Madde İle Tıkanıklığın Giderilmesi

Bu aşamada öncelikle tesisat ekibi çeşitli kameralı cihazlar kullanarak hiçbir kırım işlemi yapmadan tıkanıklığın yerini tespit etmektedir. Ardından gidere dökülen kimyasal madde, bir reaksiyon göstererek atık maddeleri eritir ve küçük parçalar halinde su ile dışarı atılmasını sağlar. Bu noktada dikkat edilmesi gereken şey kullanılan kimyasalın içeriğidir. Bazı maddeler çok güçlü aktiflere sahip olsa bile tıkanıklığı gidermediği gibi boru hattında çeşitli deformasyonların görülmesine sebep olabilmektedir.

Tıkanıklık açma kimyasalı kullanılırken mutlaka profesyonel ekiplerden yardım alınmalıdır. Çünkü yılların verdiği tecrübe doğrultusunda tıkanıklığın büyüklüğüne göre hangi kimyasalın daha etkili olacağını saptayabilmektedir. Önerilen her madde, problemi çözmeye yeterli olmayabilir. Bu nedenle alanında uzmanlaşmış ve her tesisat problemini başarıyla sonuçlandırmış tesisat ekibi, en düşük maliyetle kaliteli malzemeler kullanarak sorunu kısa sürede çözmektedir.

İlginizi Çekebilir;

Kalorifer Temizleme Kimyasalı

Tıkanıklık Açma Kimyasalı

Petek Temizliği Malzemeleri, Petek Temizliği Merkezi Sistem

Petek Temizliği ve Kombi Bakımı, Petek Temizliği Yapan Firmalar

İstanbul En Uygun Fiyatlı Tesisatçı Ekibi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button